Pardubice, ilustrační foto

Pardubický kraj měl v pololetí rozestavěných 29 staveb za 3,2 miliardy korun

Pardubice 26. července (ČTK) - Pardubický kraj měl v prvním pololetí rozestavěných 29 staveb s celkovými náklady asi 3,2 miliardy korun.Nejnákladnější z nich je stavba centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici za 1,8 miliardy korun. Dalších deset staveb s celkovými náklady téměř 830 milionů korun se za prvních šest měsíců letošního roku podařilo dokončit, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Dominik Barták.

"Patří mezi ně například modernizace silnice II/315 z Ústí nad Orlicí do Skuhrova, vybudování obchvatu Kojic na silnici II/322 nebo dokončení přeměny Winternitzových automatických mlýnů na sídlo Gočárovy galerie," uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za investice Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).

Rozestavěné akce zahrnují projekty z dopravy, školství, sociálních věcí či zdravotnictví, často jsou financované s pomocí evropských fondů. Například ve Vysokém Mýtě začaly práce na úpravách areálu bývalé zemědělské školy v ulici Kpt. Poplera, kde vznikne Technické muzeum Pardubického kraje. První část bude stát 33,7 milionu korun, celkové náklady jsou propočítány na 210 milionů korun. Investorem je Pardubický kraj, více než 140 milionů korun získá z Evropské unie.

Vedle krajských investic stojí samostatně investice zajišťované prostřednictvím Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Organizace se věnuje opravám a modernizaci krajských silnic i výstavbě přivaděčů na dálnici D35, na něž má hejtmanství od státu vyhrazeno v memorandu 2,7 miliardy korun. Celkové náklady však budou kvůli růstu cen až dvojnásobné.

Autor: ČTK
Foto: lukaszemanphoto, zdroj: Shutterstock