Plastová okna VEKRA s novými profilovými řadami

Tradiční český výrobce oken a dveří značka VEKRA rozšířila nabídku svých plastových oken o dvě nové produktové řady. Zákazníci mají možnost vybírat z moderních nadčasových profilů vhodných pro každý typ rekonstrukce i novostavby.

Plastová okna patří v České republice mezi nejžádanější typy oken. Svými parametry poskytují výborné tepelněizolační vlastnosti a kromě běžného umytí a jednoduché péče o kování nevyžadují žádnou další údržbu. Právě jejich bezúdržbovost bývá hlavním důvodem, proč si lidé pořizují plastová okna i např. do dřevostaveb.

Moderní plastová okna VEKRA jsou vhodná pro rekonstrukce i novostavby

Kvalita za rozumnou cenu

Tradiční český výrobce oken a dveří značka VEKRA rozšířila svou nabídku plastových oken o dvě novinky VEKRA KOMFORT a VEKRA TREND.

Plastová okna VEKRA nyní nabízejí 6 komorové profily s rozšířenou stavební hloubkou, a to jak se středovým, tak i dorazovým systémem těsnění. Výborné tepelněizolační vlastnosti a pro značku typický plošně odsazený design křídla s jasnými konturami hran je předurčují pro univerzální použití u všech typů staveb.

Řez plastovým oknem VEKRA KOMFORT se středovým systémem těsnění

Nadčasové řešení pro každý dům

Plastová okna dvou nových produktových řad KOMFORT a TREND, založená na profilovém systému BlueEvolution 82 německého výrobce SALAMDER, mají rozšířenou stavební šířku 82 mm rozdělenou v rámu i křídle na 6 izolačních komor. Okenní profil tak poskytuje optimální parametry prostupu tepla a v závislosti na zvoleném izolačním zasklení poskytuje výrazné úspory nákladů na vytápění.

Řez plastovým oknem VEKRA TREND s dorazovým těsněním

Nové typy plastových oken VEKRA poskytují možnost vybrat si z více variant izolačního zasklení. Volit lze mezi několika typy klasických izolačních dvojskel, doporučené je však troj sklo. I v tomto případě je možné vybírat z více typů trojskel s různou tloušťkou izolačního zasklení nebo parametrů skel, to záleží výhradně na požadavcích zákazníka.

Podle certifikovaných údajů zkušebny dosahují plastová okna VEKRA KOMFORT se středovým systémem těsnění a s doporučeným zasklením trojsklem hodnoty součinitele prostupu tepla oknem Uw = 0,71 W/(m2K). Plastová okna VEKRA TREND s dorazovým těsněním mají při doporučeném zasklení hodnotu Uw = 0,75 (W/m2K). Oba systémy tak bohatě splňují i parametry pro použití i v nejúspornějších pasivních domech.

Pořízení plastových oken VEKRA KOMFORT nebo VEKRA TREND zákazníci získají nadčasové řešení a trvalou úsporu nákladů na vytápění.

Aby se plastová okna nerosila

Rosení oken je problém, který řeší řada lidí, a to nejenom u plastových oken. Příčinou je běžný fyzikální jev kondenzace interiérové vlhkosti. Pokud nejsou okna vybavena dostatečně kvalitním izolačním zasklením, stávají se zejména v chladném zimním období nejstudenější částí interiéru, kde pak kondenzuje vlhkost. V koupelnách a kuchyních, kde je přirozeně největší vlhkost, ale i v pokojích s přemírou zelených rostlin, může při jejich nedostatečném vytápění docházet k rosení oken.

Kvalitní izolační zasklení rosení oken výrazně omezuje nebo zcela eliminuje. Vždy je ale třeba, aby obyvatelé bytů mysleli na dostatečné větrání a vytápění interiéru. Dostatečné větrání zajistí snížení vlhkosti a tak i omezí příležitost pro rosení oken. To jsou obecné zásady, které platí nejenom u domů s plastovými okny.

Velmi často dochází v dolní části oken ke vzniku kondenzátu. Tenký vlhký proužek vzniká v dolní části skel zejména v zimě, typický je např. po ránu v ložnicích, kde se v průběhu noci přirozeně zvýší vlhkost dýcháním. Omezení vzniku kondenzátu výrazně omezuje použití teplých plastových meziskelních rámečků. Jak u plastových oken, tak všech ostatních typů oken VEKRA je teplý rámeček samozřejmostí. Navíc mají plastová okna Vekra také hlubší uložení izolačního zasklení v okenním profilu, které vznik kondenzátu také významně omezuje.

Plastová okna VEKRA jsou kvalitní česká okna přímo od tradičního výrobce. Více na www.vekra.cz.

Autor: Jaroslava Dlouhá
Foto: Archiv firmy