Podpora české „obkladačské naděje“ na EuroSkills

Na 450 mladých, plně vyškolených řemeslníků z 45 různých profesí se letos v září sejde v rakouském Grazu na soutěži EuroSkills Europe. Po letech se akce zúčastní i čtyři soutěžící z České republiky – obkladač, malíř, odborník na chladicí techniku a opravář těžkých strojů. Vybraný obkladač bude před soutěží absolvovat odbornou přípravu pod vedením profesionála.

Hospodářská komora ČR zabezpečuje účast všech těchto „závodníků“ a snaží se tým rozšířit o další profese – řemesla. V dubnu tohoto roku se v Plzni sešly všechny zúčastněné strany českého obkladačského týmu, který bude Česko reprezentovat v rakouském Grazu na soutěži EuroSkills Europe. Cílem setkání byla příprava harmonogramu a scénáře příprav tréninku mladého obkladače na soutěž, která má celosvětové renomé.

Z vítězů soutěže Obkladačská naděje byl vybrán David Voráček, absolvent Střední školy Horní Bříza, který letos pojede do Grazu reprezentovat „zlaté české ručičky“. Ten se na soutěž připravuje pod vedením profesionálního obkladače, člena představenstva Cechu obkladačů České republiky – Martina Lukeše. Individuální odborné tréninky budou probíhat v prostorách závodu LASSELSBERGER v Horní Bříze a trénink bude prováděn s obkladovými materiály společnosti RAKO a stavební chemií společnosti MUREXIN.

S materiály RAKO a MUREXIN se v Grazu soutěží, takže je výborné, že si je David osahá již při tréninku,“ sdělil Roman Pommer – předseda Cechu obkladačů ČR, jenž je i oficiálním delegátem za HOSPODÁŘSKOU KOMORU ČR z pozice viceprezidenta.

Na přípravu dále soutěžní tým získá od partnerů RAKO a MUREXIN jak finanční podporu, tak keramické obklady, stavební chemii, profesionální nářadí, oblečení a další vybavení,“ doplňuje Petr Machoň, marketingový ředitel společnosti LASSELSBERGER. „Našim společným cílem je dlouhodobá podpora oboru obkladač i Cechu obkladačů, protože naše obklady bez zručných obkladačů a jejich šikovných rukou nepoložíme“.

Autor: tisková zpráva 1)
Foto: archiv společnosti Lasselsberger

1) redakčně upraveno