K dokončení objektu Qatar Foundation Stadium by mělo dojít ještě letos

Nový stadion v Kataru vybaven českými obklady a dlažbou

Jako diamant zářící v noci a třpytící se ve dne vypadá nový katarský stadion, jedno z 8 míst, která budou v roce 2022 hostit MS ve fotbale. K dokončení objektu zvaného Qatar Foundation Stadium známého též jako Education City Stadium (podle stejnojmenného univerzitního areálu v blízkosti hlavního města Dauhá) je naplánováno ještě na letošní rok. Společnost Lasselsberger pro tento projekt dodala 14 000 m2 obkládaček a dlaždic.

Stadion Qatar Foundation se staví v městě Ar Raján, kde sídlí několik místních a zahraničních univerzit a výzkumných ústavů. Education City Stadium je iniciativa Katarské nadace pro vzdělávání. První plány na stadion byly představeny jako součást nabídky Kataru na pořádání mistrovství světa ve fotbale, dokončení stavby se očekává již letos. Stadion bude mít kapacitu asi 40 000 míst, proto je zde možné pořádat zápasy až do čtvrtfinále. Po skončení mistrovství budou stadion využívat univerzitní atletické týmy.

Pro Qatar Foundation Stadium dodala značka Rako cca 14 000 m2 obkládaček Color One a keramických dlaždic série Rock a Color Two. Na další místo konání MS, stadion nesoucí jméno Al Thumama, již byly dodány dlaždice, např. série Trend, celkem přibližně 15 000 m2.

České keramické výrobky byly dodány také například na univerzitu ITSE v Panamě

České obklady na všech kontinentech

Kromě těchto realizací aktuálně společnost Lasselsberger dodává české keramické výrobky třeba na stavbu nemocnice Farwaniah Hospital v Kuvajtu, nový hotel Kempinski v Dubaji, hotely Melia Playa Mujeres Luxuros Paraisos a Barcelo Rivera Playa Maya v mexickém Cancunu, hotel Novotel v Tunisku, aquapark v Maroku, stanici metra v Sofii, sportovní plavecký komplex v kanadském Halifaxu nebo projekt policejních stanic, škol a nemocnic v Ománu. Společnost Lasselsberger v současné době exportuje asi 70 % svých výrobků, a to do 67 zemí všech kontinentů.

Související články

Autor: tisková zpráva 1)
Foto: archiv firmy Lasselsberger

1) redakčně upraveno