Obchodní centrum: stavební práce finišují, otevření se plánuje na prázdniny.

Práce na novém obchodním centru v Blansku pokročí do další fáze

Blansko 29. března (ČTK) - Práce na novém obchodním centru na severním okraji Blanska pokročí do další fáze. Hotová je okružní křižovatka, dělníci nyní postupně dokončují interiéry v jednotlivých budovách budoucího centra, na řadu přijdou úpravy exteriérů a administrativní předávání nájemcům. Blanenská radnice o tom informovala na webu. Obchodní centrum vzniká na místě zchátralých skleníků, první zákazníci by se do něj mohli podívat začátkem prázdnin.

Obchodní centrum v místě bývalých skleníků v ulici Poříčí staví společnost M.S. Blanenská. "Aktuálně dokončujeme stavební práce v interiérech, vnitřní instalace, rozvody elektroinstalace, stavbu příček, pokládání dlažby a obkladů ale také výmalby. Jednotlivé prodejní plochy začneme nájemcům předávat na konci března a v dubnu, postupně, podle toho, v jaké fázi dokončenosti si chtějí své prodejní jednotky přebírat. Někomu děláme téměř projekt na klíč, někdo si chce finální práce zajistit sám," popsal projektový manažer společnosti Jan Stejskal.

Obchodní centrum zabere plochu přes 6000 metrů čtverečních, nabídne prodejnu řetězce Lidl, ale také obchody s elektronikou, oblečením, papírenským a drogistickým zbožím, potřebami pro domácnost, sportovním vybavením nebo potřebami pro chovatele. "Smlouvy máme uzavřené se společností Lidl, s firmou Sportissimo, Deichmann, TEDi, TAKKO, Datart, Super Zoo, Banquet, Makovec, BENU lékárna, Drogerie Teta, Action nebo Palác Food," vyjmenoval Stejskal.

Stavebníky ještě čeká dokončování venkovních exteriérů i napojování nové okružní křižovatky. V květnu a červnu budou pracovat na stavbě parkoviště a dalších zpevněných ploch, na řadu přijdou také sadové úpravy. "Součástí projektu je také plocha zeleně o velikosti zhruba 16.000 metrů čtverečních. Čeká nás osetí trávníků, výsadba stromů a keřů, osazení mobiliáře i parková úprava. Následně budeme řešit administrativní dokončení projektu a kolaudaci. Otevření nového obchodního centra plánujeme někdy začátkem prázdnin," doplnil Stejskal.

Obchodní centrum zatím vzniká na městských pozemcích, kdy smlouvu o budoucí kupní smlouvě dotčených pozemků firma s městem podepsala už v roce 2015. Podle původních plánů mělo centrum fungovat už v roce 2019. Jde však o záplavové území, kdy při úpravě koryta toku byly použity peníze z evropských zdrojů, investor tak nejdříve musel získat souhlas od Evropské investiční banky, také od ministerstva zemědělství, následně i závazné stanovisko správce toku. Projekt tak nabral zpoždění. Do doby dokončení a kolaudace developer platí městu nájemné přes milion korun ročně.

Autor: ČTK
Foto: Pavla Komárková, zdroj: www.blansko.cz