Předokenní rolety MINIROL – úspora a bezpečí domova

Hledáte vhodný způsob jak ušetřit za energie? Chcete zlepšit ochranu před zloději? Správným rozhodnutím jsou předokenní rolety značky MINIROL, které výrazně zvýší komfort vašeho bydlení a jež nabízí společnost Building Plastics ČR s.r.o.

Jako ke každému domu patří okna, tak i ke každému oknu patří předokenní roleta. V dnešní době mají energie neustálou tendenci spíše zdražovat, proto je zapotřebí hledat prvky izolace, které se jednorázovou investicí vyplatí do budoucna.

Popis a možnosti

Předokenní rolety se skládají z hliníkových lamel, které jsou do sebe zasunuty jako roletový pancíř, jenž vytvoří před okny izolační vrstvu. Pro vyšší nárok na izolaci mohou být lamely vyplněny PUR pěnou.

Při změnách ročních období zápasíme vždy s opačným problémem. V létě nechceme pustit teplo do domu a v zimě se naopak snažíme o co nejmenší únik tepla. Předokenní rolety jsou skvělým řešením, protože umí splnit oba zmíněné požadavky.

Předokenní rolety mohou být vybaveny motorovými pohony, spínačovým i dálkovým ovládáním. Dále programovatelnými jednotkami, které umožní ovládat rolety dle zvolených programů (různá nastavení pro dny v týdnu). Centrální jednotka dovoluje např. nastavit program dovolená, rolety simulují svůj pohyb a odradí tak nezvané návštěvníky.

Předokenní rolety můžete také vybavit sluneční čidlem, které reaguje na vzrůstající intenzitu světla a dá pokyn k zatažení rolet. Otřesové čidlo chrání nejen před povětrnostními vlivy, ale také před zloději.

Způsoby montáže

Jaké jsou typy montáže předokenních rolet? Propozice každého domu jsou jiné, a proto nabízíme různé varianty montáže.

Varianta pod omítku

Pokud stavíte dům či jsou možné zednické úpravy, lze využit montáže do roletového překladu, kde je výhoda možnosti pozdější instalace rolet nebo řešení pod omítku. Varianta pod omítku je elegantním řešením, které se navíc vyznačuje výbornými izolačními vlastnostmi a nikterak nepřerušuje tepelný most mezi interiérem a exteriérem.

Dodatečná montáž

Box předokenní rolety se umisťuje na venkovní zdivo nebo do výklenku okna a je viditelný. Předokenní rolety ve variantě pro dodatečnou montáž patří mezi velmi praktické řešení pro instalaci, kde není možnost zednických úprav okenního otvoru.

Montáž s oknem

Roletový PVC box předokenní rolety se umisťuje mezi okno a horní stranu okenního otvoru. Díky tomu není roletový box rolety předsazen před oknem, ale je umístěn směrem do místnosti, odkud je do něj v případě potřeby velice snadný přístup. Při instalaci na místech, odkud je problematický přístup zvenčí, se jedná o praktické řešení.

Barevné provedení

Barvu rolet lze přizpůsobit odstínům oken, barvě omítky nebo vaší představě. Vodicí a koncové lišty lze dodat v jakékoliv barvě RAL nebo s renolitovou fólií v různých odstínech (zlatý dub, mahagon apod.).

Předokenní rolety se jednoznačně vyplatí. Jejich instalace vám do budoucna ušetří za energie, ochrání vás před povětrnostními vlivy a před zloději, a tak umí předejít případným škodám. Váš dům z pohledu funkčnosti dostane nový rozměr.

Bližší informací se dozvíte na stránkách www.minirol.cz. Pokud hledáte prodejce ve svém okolí, využijte naší obchodní a servisní sítě.

Autor: Jitka Řezaninová
Foto: Archiv firmy