Ilustrační foto

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu dálničního obchvatu Loun

Louny 20. září (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zprovoznilo dostavbu dálničního obchvatu Loun. Nový úsek dálnice D7 má výrazně zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy v místě, kudy každý den projede téměř 13.000 vozidel. Premiér Petr Fiala (ODS) očekává od dostavby celé dálnice také zlepšení spojení na Německo, dopravní obslužnosti průmyslových zón u Mostu, Loun a Postoloprt a strategické průmyslové zóny Triangle, která je jednou z největších v České republice.

"V tomto směru je D7 ukázkou toho, jak výstavbou dopravní infrastruktury podpořit ekonomický růst," uvedl Fiala, jehož vláda dnes vyjela na zasedání do Ústeckého kraje. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) doplnil, že navazující úsek dálnice u Chlumčan se začal stavět na začátku loňského roku. "Z celé plánované D7 tak bude chybět posledních pět kilometrů u Postoloprt na Lounsku, které se budou stavět v letech 2026 až 2028," uvedl.

Úsek u Chlumčan plánuje ŘSD zprovoznit do konce letošního roku, v části estakády u Chlumčanského mlýna ale v polovičním profilu. Zároveň připravuje ŘSD podle generálního ředitele Radka Mátla vyhlásit výběrová řízení na zhotovitele na chybějící úseky ve Středočeském kraji. Vydání územního rozhodnutí očekává do konce roku na poslední úsek u Postoloprt.

ŘSD aktuálně staví 260 kilometrů nových staveb. Jedná se o 172,6 kilometru dálnic a 87,3 kilometru silnic první třídy. Ve výběrových řízeních poptává zhotovitele dalších 85,4 km dálnic a silnic první třídy.

Autor: ČTK
Foto: Photo For Everything, zdroj: Shutterstock