Villeroy & Boch - rodinný podnik s více než 250letou tradicí

Firma Villeroy & Boch, založená v roce 1748, dnes nabízí široký sortiment keramických výrobků, který postupně rozšiřuje o výrobky z dalších materiálů. V současné době vyrábí keramické obklady a dlažbu určené do vnitřních i vnějších prostor, dále sanitární keramiku, vany a sprchové vaničky, koupelnový nábytek, armatury a koupelnové doplňky, zrcadla, svítidla a keramické kuchyňské dřezy, rozvíjí i oblast masážních systémů, sprchových kabin atd.

Hlavní sídlo firmy se nachází v Mettlachu, ve výběžku mezi Lucemburskem a Francií. Patří k ní však dalších 21 výrobních závodů ve dvanácti evropských zemích. V roce 2002 činil roční obrat firmy přes 977,5 miliónu EUR. Výrobní program lze rozdělit na čtyři části. První část tvoří keramické obklady a dlažby určené do vnitřních i vnějších prostor.
Další část představuje sanitární keramika, vany a sprchové vaničky, koupelnový nábytek, armatury a koupelnové doplňky, zrcadla, svítidla a keramické kuchyňské dřezy.
Prudce se rozvíjející oblast Wellness tvoří masážní systémy, sprchové kabiny a další prvky koupelnového vybavení zhotovované z plastu. Konečně stolní kulturu představuje stolní porcelán, křišťálové sklo, příbory, kuchyňské a stolní textilie, stolní doplňky a nejrůznější dárkové předměty. Svoje výrobky uvádí firma na trh v rámci marketingového konceptu »The House of Villeroy & Boch«, kde je předvádí v reálných prostorových situacích. Za tímto působivý


Kolekce Aveo zdůrazňující přirozenost pomocí oblého tvaru

Jako již tradičně představila firma Villeroy & Boch na loňském veletrhu ISH jednak nové zajímavé kolekce sanitární keramiky jako Aveo, Subway, Loop & Friends, Colorline, jednak řadu technických novinek.


Kolekce subway + Jedno ze široké škály umyvadel ze série Loop & Friends

Nápaditá koupelnová kolekce Aveo vznikla ve spolupráci s renomovaným londýnským designérským studiem Conran & Partners, které se inspirovalo organicky oblým tvarem vejce a jeho přirozeným půvabem. Zrodila se tak koupelnová kolekce, v níž se spojuje emocionalita, funkčnost a vrcholná estetika. Vedle promyšlené šířky programu přesvědčuje Aveo také dokonale harmonickým koupelnovým nábytkem z bambusu, v koupelně poněkud neobvyklého materiálu.


Doplňkový program Central Line vyhovuje všem požadavkům

Minimalistická a redukovaná na samu podstatu, tak působí kolekce Subway z designérské dílny molldesign. Reiner Moll se nechal inspirovat myšlenkou »koordinovaného designu« a ztvárnil ucelený koncept, který zdůrazňuje harmonickou souhru samostatných dílů. Umyvadlo Subway plně odpovídá mollově devíze »užitečného designu «: je puristické, nadčasově prosté a funkční. Doplňkový program Central Line splňuje všechny požadavky na praktický koupelnový nábytek: nabízí dostatek úložného prostoru a vytváří v koupelně útulnou atmosféru.


Série Loop & Friends

Již před třemi lety vsadila firma Villeroy & Boch na nový trend nadčasových siluet, puristických materiálů a prostých tvarů. Vznikla série Loop, která nyní získala »dobré přátele«: Reiner Moll a jeho tým doplnili kruhové umyvadlo Loop o tvar čtvercový, obdélníkový, trojúhelníkový a elipsovitý. Rovněž tato nová umyvadla ze série Loop & Friends okouzlují především elegancí svých čistých tvarů.


Celá škála umyvadel Colorline
Colorline – barvu do života, barvu do koupelny! Nová tvůrčí barevná strategie byla vyvinuta ve spolupráci s kanceláří rahe + rahe design. Keramika, obklady a dlažby, nábytek a doplňky jsou navzájem sladěny, takže jednotlivé tóny se spojují do harmonického souzvuku barev. A co je zvláštního na keramických umyvadlech Colorline? Z vnější strany jsou prostá a bílá, až pohled dovnitř odhalí barevný kontrast: aktivující krémově žlutá, osvěžující zelená, hebce mazlivá růžová, uklidňující modrá, harmonizující šedomodrá, tlumená modrofialová. Výrazné barvy jsou stejně módní jako pastelové.

Novinky Villeroy & Boch nepřesvědčují pouze atraktivním designem, ale i novátorským technickým řešením. Díky novému skrytému přepadu se stal nehezký přepadový otvor na každém umyvadle zbytečným. Inteligentní řešení spočívá v zabudování přepadové techniky do keramiky, takže zvenčí je zcela neviditelná. Přepadový kanál ve tvaru obráceného »U« se nachází na zadní stěně umyvadla. S hladinou vody v umyvadle zároveň stoupá hladina v přepadové trubce. Jakmile je dosaženo určité výšky, teče voda přes klesající trubku přímo do odtoku a nemůže tak přetéct.


Umyvadlo Colorline přináší barvu do koupelny
Quick-Release je promyšlený upevňovací systém pro klozetová sedátka. Díky němu lze sedátko kompletně odebrat a znovu nasadit bez demontáže závěsů. Nezapomnělo se ani na bezpečnost: nechtěnému uvolnění sedátka zabraňuje záklopka, takže je lze odebírat pouze ve svislé poloze.
Bezpečné zacházení nabízejí také nová klozetová sedátka vybavená systémem »Soft Closing«. Do závěsů tu jsou zabudovány tlumiče, které zajišťují velmi pomalé sklápění poklopu a sedátka – postačí jen lehký dotyk a spustí se mechanismus pomalého uzavírání.

Autor: Dana Polášková
Foto: Archiv firmy