Společenský dům Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm postupně opravuje a oživuje Společenský dům

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) 12. února (ČTK) - Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku postupně opravuje a oživuje Společenský dům. Bývalý lázeňský dům byl postaven v roce 1874. Zastupitelé města před rokem schválili koupi objektu s přilehlými pozemky od společnosti Synot Real Estate přibližně za 25 milionů korun. Město objekt využilo také jako provizorní sídlo knihovny, než se loni na podzim přestěhovala do nových prostor.

"Ihned po nákupu, respektive po odstěhování knihovny do nové budovy, byly zahájeny renovační a udržovací práce, které jsou u takového typu objektu na denním pořádku. Například vyčištěny žlaby a odvody dešťové vody, vyměněny koncové instalační prvky na rozvodu vody, do divadelního sálu byla osazena světelná a zvuková technika," řekla dnes ČTK mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Je vymalované jeviště a zázemí za ním.

"Aktuálně se řeší rekonstrukce kotelny, to bude investice za asi 1,5 milionu korun. Hodláme pokračovat v dílčích opravách a údržbách, jde například o střechu, nový kamerový systém, revizi zabezpečovacího systému, doplnění vybavení šaten či adaptace části prostor pro komunitní centrum Puntík. Zabýváme se také projektem na opravu či nahrazení dlažby v bezprostředním okolí Společenského domu, využitím arkády a zajištění stabilizovaného technického stavu budovy," uvedla mluvčí.

Nový nájemce vinotéky udělal rekonstrukci interiéru. "Po celou dobu fungoval a byl v provozu již upravený víceúčelový sál, který využívá Středisko volného času pro své aktivity," uvedla Graclíková.

Část objektu s divadelním sálem je určena pro pořádání kulturních či společenských pořadů, ať už města, příspěvkové organizace Téčko či externím nájemcům. Konají se tam taneční kurzy, koncerty i divadelní představení. "Do druhého patra, středního traktu se bude stěhovat od března komunitní centrum Puntík. Budoucí obsah v návaznosti na stavebně technickou rekonstrukci by měla pomoci definovat pracovní skupina pro Společenský dům, zřízená radou města," uvedla Graclíková.

Autor: ČTK
Foto: Pohled 111, zdroj: www.wikimedia.org