Říčka Senice ve Valašské Polance

Silničáři v těchto dnech zahájí přestavbu mostu ve Valašské Polance na Vsetínsku

Valašská Polanka (Vsetínsko) 23. května (ČTK) - Silničáři v těchto dnech zahájí přestavbu mostu na silnici třetí třídy ve Valašské Polance na Vsetínsku. Původní most je bezmála po 100 letech používání ve špatném stavu. Stavbaři jej proto zbourají a na jeho místě vybudují za 25,7 milionu korun nový. Motoristé budou stavbu několik měsíců objíždět po silnici I/57 a místních komunikacích, sdělil dnes ČTK Vojtěch Cekota z Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

Most z roku 1929 převádí dopravu přes řeku Senici. Je součástí silnice III/05742, která ve Valašské Polance směřuje k železniční stanici. Vlivem let provozu a působení povětrnostních vlivů je most ve velmi špatném technickém stavu. Proto ŘSZK připravilo jeho kompletní přestavbu. Nosná konstrukce nového mostu bude ze železobetonu. Po obou stranách povedou chodníky. "Volná šířka mostu bude devět metrů, délka přemostění 20,5 metru," uvedl Cekota.

Součástí stavby jsou úpravy silnice před a za mostem. Stavbaři dále napojí nové chodníky na dosavadní, pročistí koryto řeky a její břehy opevní kameny. Práce na přestavbě mostu potrvají do konce listopadu, s jejich úplným dokončením počítá ŘSZK na jaře příštího roku.

Po dobu stavby zůstane silnice III/05742 zcela uzavřena. Objízdná trasa povede po místní komunikaci na pravém břehu Senice. Provoz zůstane jednosměrný s výhybnou, případně jej budou regulovat semafory. Pro pohyb pěších nechá ŘSZK v blízkosti stavby postavit provizorní lávku.

Autor: ČTK
Foto: Packa, CC BY-SA 3.0, zdroj: www.wikipedia.org