Sluneční kolektor Vitosol 050 od firmy Viessmann

V minulém čísle Stavebnictví a interiér jsme psali o plynovém kondenzačním kotli Vitocrossal 200 se sálavým hořákem MatriX. Dnes přinášíme informaci o slunečním kolektoru Vitosol 050, který rozšiřuje sortiment solární techniky společnosti Viessmann.

Sluneční kolektor Vitosol 050

Vitosol 050 je novinkou na trhu slunečních kolektorů a vhodně doplňuje velmi atraktivní program slunečních kolektorů Viessmann, a to o základní plochý kolektor, který je určený pro využití sluneční energie k ohřevu vody (TUV) (téměř 80 % všech řešení).Uvedením tohoto kolektoru na český trh je širokému spektru investorů umožněno získat cenově atraktivní řešení při zachování vysoké kvality produktů Viessmann.

Více než třicetileté zkušenosti firmy Viessmann s výrobou a vývojem slunečních kolektorů byly využity i při navrhování tohoto kolektoru. A tak přichází na trh efektivní kolektor s excelentním poměrem cena/výkon.

A to není všechno! Jednoznačný cíl zjednodušit montáž, sjednotit příslušenství a zpřístupnit moderní topnou techniku všem uživatelům, dal tomuto kolektoru všechny atributy umožňující rychlý nástup na trh: rychlé přivyknutí projektantů na nový produkt (viz nyní dostupný plochý kolektor Viessmann – vysoce hodnotný Vitosol 100), jednotné montážní a systémové příslušenství s ostatními slunečními kolektory řady Vitosol (výhoda pro topenáře: „S tím jsem již pracoval!”), rostoucí poptávka po obnovitelných zdrojích energie ze strany uživatelů – pro pocit větší nezávislosti a soběstačnosti.

Nový sluneční kolektor přináší nám všem právě v této době nesmírný růstový potenciál. Vždyť správně sladěný solární systém přináší uživateli výraznou úsporu nákladů. Sluneční kolektory představují pouze cca. 25 % ceny celého systému.

A tak neváhejte: ke každému kotli Viessmann patří solární systém Vitosol!

Minutová nabídka

{Spočítejte si Úhel dopadu slunečních paprsků sklonitou rovinu kolektoru v zadaném čase anebo Účinnou část sklonité plochy kolektoru při celodenním slunečním záření - pozn. redakce}

Autor: Petr Palán
Foto: Archiv firmy