Solární modul Wevolt X-Tile.

Soutěž E.ON Energy Globe zná vítěze letošního 14. ročníku

Mezi nimi je i společnost Wienerberger, která se svými fotovoltaickými moduly Wevolt integrovanými do střechy obsadila druhé místo.

V letošním roce se do E.ON Energy Globe přihlásilo 165 udržitelných projektů. Nejlepším tuzemským ekologickým a udržitelným projektem roku se stal kyjovský start-up MYCO, který se zaměřuje na výrobu obalových materiálů z mycelia (podhoubí).

Společnost Wienerberger se umístila na druhé příčce. Přispěla k tomu i široká veřejnost, která rozhodovala o tom, který z projektů získá divokou kartu a půjde rovnou do finále. Lidé všem šesti finálovým projektům poslali téměř deset tisíc hlasů.

Wienerberger soutěžil s inovativním Wevolt X-Tile řešením solárního modulu, který je integrovaný do krytiny (obojí se instaluje na střešní latě) a nijak nenarušuje hmotu ani estetiku střechy budovy. Moduly tak lépe využívají dostupnou plochu střechy a majiteli stavby přinášejí vedle využití energie z obnovitelných zdrojů i řadu dalších benefitů. Prodej těchto modulů započne v roce 2023.

Slavnostní vyhlášení výsledků letošní soutěže E.ON Energy Globe odvysílala Česká televize v sobotu 22. října 2022. Ocenění za společnost Wienerberger převzal Daniel Frejvald.

Autor: Wienerberger 1)
Foto: archiv Wienerberger

1) redakčně upraveno