Cihly Porotherm: Špičkové akustické vlastnosti za rozumnou cenu

Vyšší akustický útlum, a to o 5 až 7 decibel, o 30% vyšší pevnost cihly či možnost rychlého zdění na maltu pro tenké spáry Porotherm Profi. To je jen o namátkový výčet výhod obvodových akustických cihel Porotherm 25 AKU Z Profi, které jsou ve vhodně zvolené kombinaci s cihlami s integrovanou minerální izolací Porotherm 38 T Profi ideálním řešením obvodového zdiva domu, od něhož očekáváme kvalitní akustické vlastnosti.

Akustické cihly Porotherm 25 AKU Z Profi jsou typem cihel se systémem per a drážek bez kapes pro zdicí maltu a jsou určeny pro zdění na tenkovrstvou maltu. Právě tato technologie zdění broušených cihel je důvodem pro jediné použitelné řešení styčné spáry mezi cihlami. Navíc obecně cihly AKU Profi mají lepší akustické vlastnosti než samotné cihly Porotherm Profi, a to o pět až sedm decibelů. Zároveň mají i vyšší pevnost, a to až o třicet procent, a je možné do nich vrtat s příklepem. Při kotvení hmoždinek je jejich pevnost vyšší až o padesát procent. Další jejich výhodou je vyšší tepelná kapacita a s tím i tepelná setrvačnost stěny. A to že zdění na tenkovrstvou maltu je rychlejší než standardní systém, je asi všem odborníkům i soukromým stavitelům jasné,“ popisuje výhody AKU cihel Jan Huber, produktový manažer společnosti Wienerberger. Cihly Porotherm AKU Profi se navíc pohybují v dobrých cenových relacích.

Proč má cenu řešit hluk?

Mnohé výzkumy, včetně těch provedených Státním zdravotním ústavem potvrzují, že hluk stojí za mnoha dnešními zdravotními problémy, a to bohužel už i u dětí. Z tohoto důvodu vzniká celospolečenská potřeba řešit tento problém. I proto byly cihly Porotherm AKU a Porotherm Profi vyrobeny – aby přispívaly k opravdu zdravému bydlení. Jsme si plně vědomi toho, co nežádoucí hluk pro lidské zdraví představuje. Ne nadarmo se říká, že ticho léčí,“ dodává Jan Huber.

Pomocník pro výběr správného zdiva

Pro optimální úvodní návrh projektu vyvinula společnost Wienerberger konfigurátor domu, který pracuje s aktuálními cenami materiálu a práce v souladu s aktuální legislativou. Přednosti konfigurátoru tkví v tom, že jeho uživatel snadno a bez jakýchkoliv odborných znalostí získává skutečný pohled na svůj sen. „Investor se nemusí vyznat v cenách ani materiálech, nemusí řešit detaily. Stačí mu jen mít představu. O vše ostatní se už konfigurátor postará. Jediným kliknutím lze dokonce zvolit i režim stavby svépomocí nebo na klíč. Během pěti minut získáte 3D návrh domu včetně jeho ceny, což by se ještě před pár lety zdálo být zcela neuvěřitelné,“ doplňuje na závěr Jan Huber.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv společnosti Wienerberger