Hokejový stadion Mann+Hummel Arena v Třebíči

Středa bude posledním dnem provozu třebíčského stadionu před jeho rekonstrukcí

Třebíč 26. března (ČTK) - Už jen do středečního večera bude v provozu třebíčský zimní stadion, který čeká rozsáhlá rekonstrukce. Od 2. dubna si ho na dva roky převezme stavební firma, která městský stadion a sídlo hokejové Horácké Slavie zmodernizuje téměř za 517 milionů korun. ČTK to řekl obchodní a marketingový manažer klubu SK Horácká Slavia Daniel Šlapák.

"V rozpisu je posledních pár tréninků, zároveň mají plochu pronajatou i hobíci. Ve středu večer vypínáme chlazení a začínáme rozmrazovat," řekl Šlapák.

Zahájení stavebních prací bylo odvislé od toho, jak úspěšný bude klub v hokejové soutěži. "Po historickém úspěchu loňské sezony, kdy jsme poprvé v historii vyhráli základní část, jsme letos skončili po základní části na pátém místě, což se dá hodnotit velmi pozitivně. Ve čtvrtfinále jsme narazili na tým Litoměřic, se kterým jsme vypadli, tudíž už máme po sezoně a máme možnost začít předělávat zimní stadion," řekl Šlapák. Společně s fanoušky se podle něho tým s původním stadionem rozloučil v pátek autogramiádou v kabinách, přišlo více než 250 lidí.

Teď už pracovníci klubu stadion vyklízejí a demontují vybavení, které bude možné po rekonstrukci používat. Jsou to i bezpečnostní kamery nebo systém pokladen. Všechno zamíří do pronajatých skladů. Hokejový tým bude mít dočasně zázemí na stadionu v Moravských Budějovicích, kde bude hrát domácí zápasy. Nová sezona začne v polovině září. V základní částí Chance ligy čeká A tým 26 domácích zápasů.

Mládež bude hrát na stadionech ve Velkém Meziříčí a v Náměšti nad Oslavou, částečně možná také na moravskobudějovickém ledě. "Dohodnout se na rozvrhu ledu je náročné, ale všechny strany se snaží vyjít si vzájemně vstříc," řekl Šlapák.

Stadion potřebuje nové technologie včetně vzduchotechniky nebo chlazení ledu, které doteď zajišťoval zastaralý čpavkový systém. Výraznou změnou bude i snížení kluziště, které se postupnou renovací vrstev dostalo až metr nad původní umístění. Vyšší sklon hlediště, ze kterého zmizí místa k stání, umožní lepší využití prostoru pod ním. "Kapacita hlediště se zmenší, nicméně pro nás byla priorita zázemí pro hráče, jak profesionální, tak naše mládežníky, kterých máme spoustu, a je potřeba, aby oni rozvíjeli svůj talent a potenciál. Takže to bude prostor převážně kabin," řekl Šlapák. Mezi třebíčské odchovance patří i Karel Vejmelka, brankář týmu NHL Arizona Coyotes.

Ze severní strany se stadion mírně rozšíří. Jeho západní strana, které hokejisté kvůli absenci denního světla říkají bunkr, se otevře, prosvětlí a doplní klimatizací. "Budou to prostory pro naše členy, především děti. Pravá (severní) strana se rozšíří a kabiny, které máme pro mládežníky, se také zvětší," řekl Šlapák. V kategorii mládeže má podle něho klub asi 300 členů. Nové a rozšířené budou i prostory restaurace a stánků s občerstvením.

Třebíčský stadion, který je majetkem města, byl postavený v roce 1959 jako nezastřešené veřejné kluziště. V roce 1977 byl zastřešen. Střecha se ale po několika dnech zřítila. Zemřeli pod ní dva lidé. Znovu se stadion veřejnosti otevřel v roce 1980.

Autor: ČTK
Foto: Frettie, CC BY 3.0, zdroj: www.wikipedia.org