Střešní dveře Solara

Ploché střechy a střešní terasy vznikají na domech kolem Václavského náměstí v Praze i v centrech dalších měst. Patří mezi ty krásné části domů, svou vzdušností a prostorem nadchnou romantiky, zvýšenou reálnou hodnotou nemovitosti zase potěší realitní makléře a developery.

Chytré řešení vstupu na terasu a pohodlné střešní dveře jsou tématem tohoto článku. Vhodně navržený přístup umožní průchod uživatele se vzpřímenou hlavou. Dostatečná šířka pak dovoluje projít například s tácem s kávou. „Na terasu, na balkon, na střešní bylinkový záhon, na střešní zahradu atp. chci chodit pohodlně po schodišti, nechce se mi lézt po žebříku či strmých mlynářských schodech“, říkají často majitelé nových prostor. Koncepce celoprosklených střešních dveří Solara umožní projít střechou po příjemném schodišti, které je tak i plně prosvětleno. Délka střešních dveří je 2,8 a 3,4 m, navržená pro příjemný sklon schodiště a dostatek podchozí výšky i pro muže v kloboucích či dámy na vysokých podpatcích. Komfortní průchod je zajištěn šířkou otvoru 800 mm. Součástí podkladů Solara je i doporučený návrh schodišťového ramene a tvar ostění.

Pohodlný přístup na chytře řešený střešní balkon ve Vídni.

Design střešních dveří Solara pro rok 2018

“Pracovali jsme dál na designu střešních dveří a výsledkem je celopřesahové sklo, které kryje klempířské prvky a působí cool, dále mnoho dílčích pohledových vylepšení, také nové a cenově dostupné elektroovládání pro výklopné střešní dveře. Stavitele těší doporučené řešení montáže s usazením do konstrukce ploché či šikmé střechy, ve variantě betonového stropu i dřevěné stropní konstrukce.“, uvádí Jakub Formánek ze společnosti Solara.

Střešní dveře v Mnichově, zakázkový malý rozměr.

Tepelně-izolační zpracování a elektromotory

Střecha je tepelně nejvíce namáhaným místem domu v období zimních i letních teplotních výkyvů. Tepelně-izolační zpracování zde musí být výborné: trojsklo, zdvojené těsnění mezi rámem a křídlem a velmi teplý sendvič rámu střešních dveří. Je nutné také provést přípravu na přímé napojení tepelné izolace střechy i přímé napojení například foliové PVC krytiny. Posuvné střešní dveře Solara jsou manuální i elektromotorické, výklopné střešní dveře Solara jsou vždy elektromotorické. Součástí dodávky pro zcela neviditelnou, ale i pro pohledovou variantu elektrootvíračů může být sestava dešťového a bezpečnostního senzoru a záložního zdroje. Řídící jednotka je připravena k napojení na domácí inteligenci a ovládací aplikace.

Instalace střešních dveří Solara před položením dřevěné terasy na novém pražském hostelu pro studenty.

Fotogalerie referencí a poradenství k výrobku

Chcete-li si užít střešní terasu či její stavbou zvýšit prodejní cenu bytu, navštivte fotogalerie referencí na solara.cz/reference a využijte poradenství ke střešním dveřím na obchod@solara.cz / 602 176 036 - třeba o možnostech fungujícího napojení plochy pochozí terasy a jejího správného odvodnění.

Střešní dveře Solara na terasu u Václavského náměstí v Praze.
Autor: Mgr. Jakub Formánek
Foto: archiv společnosti Solara, s. r. o.