Společnost Hörmann prodává v ČR od roku 2016 také kvalitní interiérové dveře.

Interiérové dveře Hörmann a novinky

Společnost Hörmann je v ČR známá především jako výrobce garážových a sekčních vrat či protipožárních, protihlukových, víceúčelových nebo bezpečnostních dveří. Postupně se však dostává stále více do povědomí lidí také díky své široké škále kvalitních dřevěných interiérových dveří.

Na českém trhu se s nimi objevila v roce 2016. Od té doby svoji nabídku interiérových dveří stále rozšiřuje a díky tomu dokáže svým zákazníkům nabídnout nepřeberné možnosti, jak mohou svůj interiér vyladit, mít praktický a zároveň estetický.

Retro či moderna?

Velmi žádaná řada interiérových dveří ConceptLine se v současnosti rozšiřuje o sérii plátěných povrchů navržených v módním retro stylu. V moderní bytové architektuře má stále své místo také využití skleněných prvků. Proto společnost Hörmann přichází s nabídkou celoskleněných dveří, které se perfektně hodí právě ke kombinaci s dveřmi ConceptLine. A protože dokonalost tkví v detailu, inovací se dočkalo i kování pro celoskleněné dveře. Novinkou je i posuvná lišta, která se hodí jak k dřevěným, tak celoskleněným dveřím. V retro stylu se nabízí nová řada interiérových dveří Montana zahrnující několik produktů, které se výborně hodí do rekonstruovaných interiérů stejně jako do interiérů nových, v rustikálním stylu.

Naprostou novinkou je pak odstín „Taupe”. Nabízí nenápadnou eleganci a luxus, vhodný je zvláště do moderních objektů. Rozšíření motivů se dočkal rovněž povrch Groove s hlubokými drážkami a také barevná řada povrchu Duradecor (o odstín „kartáčovaná bílá”).

Letošní rok přináší v segmentu interiérových dveří také několik zajímavých technologických novinek, například nový rádius u obložek v podobě kovové závěsné kapsy nebo klima dveře s 27 db o šířce 40 mm.

Další novinkou Hörmann je nový typ dvoukřídlých vrat pod označením DFT 42.

Krásný vzhled a kvalita

Interiérové dveře Hormann mají nejen krásný vzhled, kterého je dosaženo díky přesně spasovanému a snadno montovatelnému rohovému spoji, ale i řadu dalších předností.

Díky robustní konstrukci zárubně poskytují vysokou tvarovou stabilitu. Zavírání dveří je trvale tiché, neboť dveře jsou opatřeny kvalitním těsněním. Díky odolnému standardnímu uzavíracímu protiplechu mají větší bezpečnost. Nehrozí jim sesedání, neboť jsou na stabilním upevňovacím závěsu (čtyřnásobně šroubený do rámu zárubně, nosnost 80 kg, pro dřevěné a celoskleněné dveře...). Díky dveřnímu křídlu s výztuží o tloušťce 80 mm, závěsům na straně a zámku nabízejí vysokou stabilitu. Hrana dveří je tvarově oblá a z kvalitního materiálu. Další výhodou je robustní ostrá hrana s ochranou 4Protect, která s sebou nese vysokou odolnost proti nárazu, oděru, poškrábání, dále perfektní vzhled beze spár, tzn., že na rozdíl od běžných dveří nenarušuje vzhled žádná viditelná spára. Standardně jsou v bílém laku RAL 9016. A samozřejmě samotný povrch dveří je opatřen povrchem Duradecor, který jim zajišťuje extrémní odolnost proti nárazu, poškrábání, stálobarevný povrch a odolnost vůči horku.

Povrch Duradecor

Povrch Duradecor má o 48 % vyšší odolnost proti nárazu, než mají běžné testované povrchy CPL jiných výrobců. Je nepřekonatelný z pohledu snadné údržby a odolnosti a téměř stejně robustní jako kuchyňská pracovní deska. Zvláštnost povrchu Duradecor spočívá ve výrobním postupu. Dekor je napuštěný melaminovou pryskyřicí, nosná vrstva a krycí deska se lisují v jednom pracovním cyklu za vysokého tlaku a vysoké teploty.

Struktura povrchu může být: hladká barva, dřevěný, nebo kartáčovaný dekor a břidlice.

O povrchu Duradecor se můžete také dočíst v článcích: Interiérové dveře značky Hörmann a Nové dřevěné interiérové dveře a zárubně Hörmann zaujmou svojí variabilitou.

Některé další novinky

Významnou součást sortimentu společnosti Hörmann tvoří garážová vrata. Letošní rok přináší i tady mnoho nových produktů. Především je to světová novinka – digitální tisk Duragrain.

Zajímavý je bezesporu nový typ garážových vrat Hörmann ART 42. Jedná se o sekční vrata složená z hliníkových rámů, které lze volitelně vyplnit různým typem prosklení nebo tahokovem a které mohou být přerušeny tepelným mostem.

Další novinkou byl nový typ dvoukřídlých vrat pod označením DFT 42. Tento typ vrat ve spojení s motorem zůstává díky zajišťovacímu mechanismu pevně uzamčený i ve spodní části křídla vrat. Novinkou u těchto sekčních garážových vrat je lakované kování v barvě RAL 9002 a dvojité kladky pro tichý a vyrovnaný chod vrat. Více na stránkách www.hormann.cz.

Související články

Autor: Mgr. Helena Hejhálková 1)
Foto: archiv Hörmann

1) zpracováno z informací získaných na tiskové konferenci a z podkladů společnosti Hörmann Česká republika s. r. o.