Profil SYNEGO SLIDE je vybaven novým posuvným a uzamykatelným systémem. V první fázi otevírání dveří se posuvný prvek vysune o jeden centimetr z rámu, aby se tak dostal na kolejnici, která umožní jeho snadné odsunutí.

SYNEGO SLIDE: velkoformátové dveře, které stojí za pozornost

Posuvné systémy dveří a oken mají jednu velkou výhodu. Šetří významně prostor, což dovolí uživateli nebo architektovi využít při návrhu interiéru užitnou plochu na maximum. Navíc nepřekáží, a tedy usnadňují mobilitu. Velkoformátové dveře, o jejichž rostoucí popularitě netřeba se ani zmiňovat, vytváří i přirozenější kontakt interiéru s vnějším prostředím, čili zjednodušují vstup na terasu nebo zahradu. Tento koncept se přitom uplatňuje nejen u stavby nových rodinných domů, případně u jejich rekonstrukcí, ale velké formáty posuvných dveří jsou v poslední době vidět i u obytných prostor v nových bytových domech. Výrobci posuvných okenních systémů jako firma REHAU kladou kromě velikosti také důraz na snadnou manipulaci.

Za ideální řešení považují mnozí HS portál, neboť komfort ovládání je bezkonkurenčně nejvyšší a s příchodem nových materiálů (jakým je kompozit) nabízí i neskutečně velké rozměry. HS portál dovolí uživatelům dokonce i reálný bezbariérový vstup. To však obvykle něco stojí. Firma REHAU ale přišla s novinkou, která sice nabídne o něco menší rozměry prvků, ale zato příznivější cenu – jde o systém SYNEGO SLIDE.

SYNEGO SLIDE byl navržen s cílem oslovit zákazníky, kteří ocení elegantní design subtilnější konstrukce. Je třeba dodat, že v případě tohoto produktu zajásají i nad lehkostí ovládání. Jak je to možné? Profil SYNEGO SLIDE vychází ze standardní konstrukční hloubky 80 milimetrů, ale je vybaven novým posuvným a uzamykatelným systémem, který de facto kombinuje vlastnosti HS portálu a PSK systému. V praxi to znamená, že v první fázi otevírání dveří se posuvný prvek vysune o 1 centimetr z rámu, aby se tak dostal na kolejnici, která umožní jeho snadné odsunutí, jako by se jednalo o klasický HS portál. Pevná část systému SYNEGO SLIDE je ukončena standardním SYNEGO sloupkem. Proto je také u posuvného prvku prosklená plocha viditelně větší, což působí elegantním dojmem. Ten, který si potrpí na provedení takových detailů, bude proto naprosto spokojen.

Křídlo se přitlačuje při uzavírání k rámu, a proto SYNEGO SLIDE vykazuje dobré tepelněizolační vlastnosti a vynikající těsnost i vůči silnému dešti.

Protože se posuvný prvek (křídlo) přitlačuje při uzavírání k rámu, vykazuje SYNEGO SLIDE také dobré tepelněizolační vlastnosti (hodnota Uf je do 1,2 W/m2K) a vynikající těsnost i vůči silnému dešti. Přesto mohou být rozměry křídla slušně veliké, konkrétně až 2 metry na šířku a 2,5 metru na výšku. Zasklení je klasické jako u SYNEGA, čili 51 milimetrů. Hlukový útlum, který je důležitým faktorem v mnohých rušných městských lokalitách, činí okolo 43 dB.

Variabilita provedení

Nový systém SYNEGO SLIDE je použitelný u dveřních i okenních prvků, což přináší do interiéru novou atraktivní alternativu řešení stavebního otvoru (praktické například v kuchyních nebo v obývacích pokojích). SYNEGO SLIDE si můžete pořídit ve všech odstínech podle vzorníku barev a designů KALEIDO COLOR včetně dřevodekorů WOODEC, anebo lze prvky opatřit hliníkovými obložkami.

SYNEGO SLIDE bylo navrženo s cílem oslovit zákazníky, kteří ocení elegantní design subtilnější konstrukce a zajásají nad lehkostí ovládání. Příznivá je také cena.

Firma REHAU přispěla svým dalším inovativním řešením k větší svobodě v interiéru, a k tomu ještě nabídla neuvěřitelně lehké ovládání společně s příznivější cenou.o

Jak funguje SYNEGO SLIDE? Podívejte se na video:

Autor: Ing. Ivan Sklenář
Foto: archiv REHAU