Tepelné čerpadlo Danfoss oslovuje svým výkonem a účinností

Zajímavou novinkou na trhu tepelných čerpadel je DHP-AQ od firmy Danfoss. Toto tepelné čerpadlo pracující v systému vzduch/voda připravuje topnou a teplou vodu bez ohledu na požadovanou teplotu v topné soustavě. Vyniká mimořádnou schopností vytápět dům při venkovní teplotě až do –20 °C.

Čerpadlo nabízí extrémně vysokou účinnost, která se kladně projeví na celkových nákladech na vytápění. Například ze srovnání nákladů na vytápění stejného typového domu zemním plynem a tepelným čerpadlem DHP-AQ vyplynulo, že pomocí této novinky lze ušetřit až 75 % běžných nákladů.

Vlastnosti a výhody

Čerpadlo je řízeno unikátním řídicím systémem, který neustále koordinuje a optimalizuje tři pro tepelné čerpadlo důležité klíčové parametry: proudění vzduchu (regulace otáček ventilátoru), chladicí okruh (elektronický expanzní ventil) a rozvod tepla (OPTI technologie).

Mezi další výhody DHP-AQ patří velmi nízká hladina hluku, která byla dosažena sofistikovanou mechanickou konstrukcí. Velkým lákadlem je však nabízená možnost ohřát až o 15 % více teplé vody, než nabízejí běžné ohřívače při stejných provozních nákladech. Nezanedbatelnou vlastností je také patentovaná technologie firmy Danfoss (TWS), která uživatelům zajišťuje mimořádně rychlý ohřev teplé vody. V duchu firemní filozofie je provoz čerpadla nastavován pomocí jednoduché a transparentní obsluhy.

Tepelné čerpadlo DHP-AQ je nabízeno ve třech specifikacích (Mini, Midi, Maxi) s topným výkonem od 6,2 do 17,9 kW. Podle poznatků firmy Danfoss se návratnost investic do tohoto tepelného čerpadla pohybuje okolo 7 let.

Tepelné čerpadlo Danfoss DHP-AQ

Více informací naleznete na adrese www.cz.danfoss.com.

Autor: Ing. Ivan Sklenář
Foto: Archiv firmy