Titul na beton v Praze a Ostravě

Skupina Českomoravský beton a Česká betonářská společnost ČSSI zvou na 11. ročník semináře Beton University. Účastníci získají nejen titul na beton, ale též načerpají informace a novinky v oboru i navážou důležité kontakty. Místy konání jsou Praha a Ostrava.

Konstrukce a betony pro jejich zhotovení II – to je název semináře konaného 18. března od 9 hodin v Praze 6, konkrétně v Národní technické knihovně, v Ballingově sále. Přednáška je zaměřena na betonové konstrukce a betony vhodné pro jejich zhotovení. Dále budou popsány ultra-vysokohodnotné betony pro zesilování konstrukcí, betony pro vodonepropustné konstrukce a pro speciální zakládání staveb včetně složení betonu v různých podmínkách. Z přednášejících jmenujme Ing. Roberta Coufala, Ph.D., Ing. Vojtěcha Petříka, Ph.D. a Ing. Jana Špergera.

Architektura v betonu je název semináře pořádaného 25. března od 9 hodin v Ostravě – Zábřehu, v prostorách Clarion Congress Hotelu. Téma cílí na použití pohledových betonů v architektuře. Diskutována bude filozofie přístupu architekta při jejich použití spolu s příklady úspěšných realizací u nás i v zahraničí. Posluchači budou seznámeni s novými předpisy a nástroji pro navrhování nejen pohledových betonů. Přednášejícími budou kromě jiných Doc. Ing. arch. Kamil Mrva, Ph.D., Mgr. Iveta Heczková a Bc. Pavel Kubica.

Autor: Zdeněk Svoboda
Foto: archiv redakce