Ilustrační foto

V Blansku začala modernizace atletického stadionu

Blansko 23. května (ČTK) - V Blansku začala modernizace atletického stadionu v Mlýnské ulici. V plánu je oprava povrchu běžeckého oválu či kompletní obměna sektorů jednotlivých atletických disciplín. Investiční akce vyjde město na více než 20 milionů korun včetně DPH. Radnice o tom informovala na svém webu.

Modernizace sportoviště potrvá zhruba čtyři měsíce. "Jde o jednu z největších investičních akcí města v tomto roce. Atletický stadion už rekonstrukci opravdu potřebuje, navíc po dokončení oprav půjde o jeden z nejmodernějších a nejlépe vybavených atletických stadionů s umělým povrchem na sever od Brna. Ocení to zejména několik set atletů a fotbalistů, hlavně dětí, kteří sportoviště každý týden pravidelně využívají," uvedl starosta Blanska Jiří Crha (ODS).

Problematické jsou především tartanové povrchy nejen samotného běžeckého oválu, ale také v sektorech pro jednotlivé atletické disciplíny. "Hodně opotřebovaná je vrstva zejména v cílové rovince běžeckého oválu, potrhaný tartan je také v rozběhu skoku o tyči nebo v sektoru hodu oštěpem. Aktuálně už povrch oválu nebyl zejména pro závody vůbec vhodný. Na některých místech už dokonce hrozila zranění,“ uvedl předseda Atletického klubu Ludvíka Daňka Ondřej Ellinger. Doplnil, že stavební práce pro ně sice částečně znamenají komplikace, kdy tréninky museli přesunout na hřiště obchodní akademie a na Údolní. Opravu nicméně vítají.

Práce nyní začnou přípravou přístupových tras na sportoviště i k jednotlivým sektorům, na kterých budou pracovat stavební stroje. "Jako první přijde na řadu demolice stávajících sektorů atletických disciplín, ta se dotkne tartanových povrchů, obrub ale také asfaltových podloží," uvedl Pavel Vaňha, stavbyvedoucí firmy Swietelsky stavební, s.r.o., která je zhotovitelem. Běžecký ovál bude mít nový polyuretanový povrch, na fotbalovém hřišti pracovníci firmy odstraní travnatý povrch, zrevitalizují vegetační vrstvu a založí nový travní koberec, vymění také stupňovité palisády včetně dlažeb po obvodu stadionu, popsal práce Vaňha.

Sportovci se mohou těšit na nové vybavení včetně skladovacích prostor pro jejich uložení. Výměna sportovního vybavení se bude týkat sektoru pro skok vysoký, nové vybavení získá také skok o tyči, kompletní renovace je plánovaná také pro skok daleký a trojskok, nová bude rozběhová plocha, odrazová prkna, doskočiště i lapače písku. Modernizovaný bude také sektor pro vrh koulí, pro hod oštěpem nebo vodní příkop, uvedla Sylva Vágnerová z investičního oddělení, která má projekt na starosti.

Autor: ČTK
Foto: Eduard Goricev, zdroj: Shutterstock