Vlčí hora od severu z osady Panský

V Krásné Lípě v noci hořela rozhledna Vlčí hora, škody asi dva miliony korun

Krásná Lípa (Děčínsko) 4. dubna (ČTK) - Hasiči v noci na dnešek zasahovali u požáru rozhledny Vlčí hora. Požár vznikl u vyhlídkové věže a rozšířil se z přiléhající budovy i na stavbu rozhledny. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Starosta města Jan Kolář ČTK sdělil, že sousední budova, kterou vlastní soukromník, shořela úplně, věž je poškozená. Oblíbené výletní místo podle něj bude nutné na nějakou dobu uzavřít. Škody na majetku města předběžně odhadl na dva miliony korun.

"Stojím na rozhledně, což je dobrá zpráva," uvedl Kolář. "Je poškozené schodiště ve spodní části, vysklená okna, mírně poškozená střecha, bude zapotřebí také výmalba," popsal stav rozhledny starosta. Příčina požáru se vyšetřuje.

Hasiči ráno na twitteru uvedli, že místo dohašují. Při výstupu k rozhledně si poranil nohu dobrovolný hasič.

Čtyřboká cihlová věž s chatou byla slavnostně otevřena na 581 metrů vysokém vrcholku v květnu 1889. Svůj vzhled změnila v roce 1908, kdy byla zastřešena a dosáhla tak celkové výšky 16 metrů. V letech 1996 až 1999 byla stavba zrekonstruována. Vyhlídková plošina rozhledny poskytuje kruhový výhled na hřebeny Lužických hor, Českosaské Švýcarsko a za dobré viditelnosti jsou vidět Jizerské hory, Krkonoše i Ještěd.

Autor: ČTK
Foto: Rold Dresden, zdroj: www.wikipedia.org