Náplavka řeky Ohře, Karlovy Vary - ideová architektonická studie

V soutěži o nejlepší stavby Karlovarského kraje zatím vede Náplavka

Karlovy Vary 13. června (ČTK) - Posledních devět dnů zbývá lidem na hlasování o nejlepší stavbu, projekt a zachráněnou památku Karlovarského kraje. U dokončených staveb zatím dominuje Náplavka v Karlových Varech. Hlasování veřejnosti na webových stránkách stavbykarlovarska.cz se uzavře 22. června odpoledne, kdy budou také vyhlášeny ceny odborné poroty a zvláštní ceny.

Lidé dali přes 570 hlasů dokončenému relaxačnímu areálu na pravém břehu Ohře v Karlových Varech. Úpravy břehu za 37,4 milionu korun bez DPH trvaly zhruba pět měsíců a byly dokončeny loni na podzim. Letos se v areálu ještě doplní zeleň. Přes 200 hlasů mají zatím Přírodovědné centrum při DDM Sova v Chebu a Rekonstrukce sportovního areálu v Potůčkách.

Mezi projekty se hlasujícím nejvíce líbí návrh na rekonstrukci výpravní budovy v železniční stanici Františkovy Lázně, který získal zatím přes 350 hlasů. Hodně hlasů také posbíral projekt Transformace okolí jezera Medard u Sokolova nebo Administrativní budovy Lesní správy v Kraslicích.

S velkým náskokem vede u zachráněných památek záchrana statku č. 1 v Pomezné. Ruiny usedlosti opravuje od roku 2014 majitel Petr Jaška. Hlasující také podpořili obnovu kostela sv. Jiří v Horním Slavkově nebo opravy kostela Nejsvětější Trojice ve Valči.

Do tradiční soutěže, která se letos koná podvaadvacáté, se letos přihlásilo 23 staveb, 13 projektů a pořadatelé také vybrali šest zachráněných památek. Hotové stavby musí být zkolaudovány a uvedeny do provozu v období předchozích tří let, od 1. ledna 2020 až 30. dubna 2023, a projekt stavby musí být z období předchozích pěti let, od 1. ledna 2018 do 30. dubna 2023.

Autor: ČTK
Foto: www.stavbykarlovarska.cz