Ilustrační foto

Valašské Meziříčí rekonstruovalo Základní školu Vyhlídka, náklady byly 35 mil.Kč

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) 1. února (ČTK) - Valašské Meziříčí na Vsetínsku rekonstruovalo Základní školu Vyhlídka. Školu navštěvuje téměř 500 dětí. Město dalo školu zateplit, je v ní také nová vzduchotechnika. Náklady byly 35 milionů korun, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Jakub Mikuš.

Město každoročně dává na opravy svých mateřských a základních škol desítky milionů korun. "Loni jsme přistoupili k zateplení obvodových zdí všech pěti pavilonů Základní školy Vyhlídka včetně nové vzduchotechniky v 47 třídách a dalších místnostech. Instalovány byly venkovní žaluzie, výměnou prošla část oken a jednotlivé pavilony byly odvodněny," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO).

Město dalo za rekonstrukci téměř 35 milionů korun. "Zároveň máme podánu žádat o dotaci z Operačního programu Životní prostředí, která by mohla pokrýt až 50 procent nákladů," uvedl starosta.

Zbývá ještě dokončit venkovní terénní úpravy, které je možné dělat až na jaře. "Dodavatel odvedl kvalitní práci a hlavní část díla nám předal s více než pětiměsíčním předstihem," uvedla místostarostka Yvona Wojaczková (ANO). Díky tomu, že stavbaři pracovali ve třídách o letních prázdninách a také práce na vnějším plášti byly hotovy před koncem loňského roku, byl provoz školy omezen minimálně, doplnila.

Autor: ČTK
Foto: Studio Romantic, zdroj: Shutterstock