Komplexní vchodový systém LIBERTY

Vchodový systém LIBERTY – zdokonaluje vchod do domu

V prostoru kolem domu je zapotřebí umístit různé prvky, které s užíváním domu velice úzce souvisejí. Kromě dlažby a vegetace jde o množství nutných, relativně velkých prvků majících své důležité místo. Bohužel tyto prvky jsou často, vědomě nebo nevědomě, opomíjeny.

Spolupráce krajinářského architekta Jakuba Fingera z ateliéru Partero a firmy JAP vyřešila problém jak spojit zdánlivě neslučitelné funkce související s užíváním domu, ať už se jedná o rozvaděč elektřiny, branku nebo uložení popelnic. Vznikl komplexní vchodový systém LIBERTY. Disponuje ucelenou řadou prvků s flexibilní modularitou a precizním detailem. Takto ucelený systém nikdo jiný v Evropě nenabízí, je to bez nadsázky evropské unikum.

V plotu je zleva modul ENERGY – kryt na elektroměr, GATIE – branka, RINGIE – schránka, zvonek.

Symbióza formy a funkce

Vstřícnost k požadavkům architektů i konečných zákazníků je jednoduše v tom, že už není zapotřebí složitě vynalézat další parní stroj a vše komplikovaně na stavbě koordinovat. K dispozici je systém, kdy forma a funkce jsou ve vzácné symbióze a s velkou mírou pravděpodobnosti lze očekávat výsledný efekt. Navíc jsou všechny moduly ve standardizovaném provedení a barevnost je natolik variabilní, že lze úspěšně visibilitu celé sestavy zdůraznit nebo potlačit v duchu celé stavby.

Modul FULL – disponuje poštovní schránkou, boxem na ukládání balíků – doručovací firmě dáte kód a o víc se nemusíte starat, číslem popisným a přípravou na zvonek a vchodovou skrytou kameru.

Minimální náklady

Prototypování a následná sériová výroba umožnily dosáhnout jedinečné dokonalosti prostřednictvím rozumných nákladů, jichž je velmi složité, přímo nemožné, dosáhnout při kusové výrobě. „I to byl jeden z důvodů, proč se naše firma chopila této příležitosti“, zdůrazňuje Petr Paksi, jednatel firmy JAP, a doplňuje technické podrobnosti: „Po testech jsme pro LIBERTY zvolili 3 mm hliníkový plech, který je pro venkovní použití optimální. Navíc zařazení povrchové úpravy pasivace titanem před komaxitem dělá z výrobku opravdového vytrvalce s dlouhou životností“.

Detail modulu CLEANNY, který umožňuje, vedle praktického a estetického uložení nádoby na odpad i její jednoduchou manipulaci.

Promyšleno do detailu

Komplexnost vchodového systému LIBERTY je jedním z hlavních benefitů. Jedenáct modulů zvládá všechny důležité funkce spojené s užíváním domu, jako je branka, kryt na popelnice, na elektrický nebo plynový rozvaděč, poštovní schránku, zvonek nebo číslo popisné. Za zvláštní pozornost stojí box na ukládání balíků bez přítomnosti majitele nemovitosti. Všechny moduly jsou designově sjednoceny a myslelo se i na další detaily, jež jsou precizně zvládnuty.

Modul ROOFY obsahuje různé komponenty – číslo popisné, poštovní schránku, osvětlení a přípravu na zvonek. Je doplněn stříškou, takže jeho umístění je možné pouze u domu. Dále solitérně umístěný modul PACK jako box na balíky pro uložení zásilky bez přítomnosti majitele nemovitosti.

Nejrůznější využití

Jednotlivé moduly vchodového systému LIBERTY lze do projektu zapracovat solitérně nebo jako součást oplocení. Stejně tak je lze využít nezávisle na sobě či libovolně kombinovat podle individuálních potřeb stavby. „Systém LIBERTY určitě uspokojí i ty nejnáročnější klienty“, je si jist jednatel společnosti Petr Paksi a hrdě dodává, že dobré zboží se chválí samo: „Vchodový systém LIBERTY se totiž pyšní oceněním Grand Prix za nejlepší výrobek, které získal na veletrhu For Arch!“

Autor: JAP FUTURE
Foto: JAP FUTURE