Veletrh Student a Job tradičně na Černé louce v Ostravě

Veletrh škol, vzdělávání a pracovních příležitostí pod názvem Student a Job, se konal po dva listopadové dny opět v pavilonu A Výstaviště na Černé louce v Osravě. Týkal se středních škol a učilišť nejen v Moravskoslezském kraji. Přes 80 vystavovatelů a značný zájem návštěvníků svědčí o jeho potřebě konání i v budoucnu.

Naše pozornost byla zaměřena na stavební obory zastoupených školních zařízení. Začneme Střední průmyslovou školou stavební se sídlem v Ostravě-Zábřehu. Má skvělé technické vybavení: mj. pět počítačových učeben, dvě speciální jazykové učebny, přírodovědnou laboratoř, učebnu a interaktivní tabuli. Pro následující školní rok přijme studenty do oborů Stavebnictví (90), Technického lycea (30) a Geodézie (30). Přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka budou 12. a 15. dubna 2024, Dny otevřených dveří 7. 12. 2023, 13. 1. 2024 a 30. 1. 2024.

Hned vedle byla expozice Střední průmyslové školy v Hranicích na Moravě. Nabízí kromě jiného čtyřleté studium Nábytkářská a dřevařská výroba s maturitou, rovněž čtyřleté studium s maturitou, výučním listem i svářečským průkazem Mechanik strojů a zařízení a maturitní obor Stavební materiály, který je jediným oborem v ČR se zaměřením na výrobu, zkoušení, inovace materiálů, jejich prodej a posuzování konstrukcí.

Dále telegraficky: Střední škola průmyslová v Krnově s obory Uměleckořemeslné zpracování dřeva a textilu, truhlář, obráběč kovů, atd., Odborné učiliště a Praktická škola v Hlučíně zase přijímá zájemce především na obory zedník a malíř - natěrač.

Je zcela namístě, že i touto formou se děti, mládež a jejich rodiče dozvídají o možnostech uplatnění budoucí generace v životě. Tak budeme mít kde bydlet, co vyrábět, vymýšlet, tvořit, rekreovat se, mít funkční střechu nad hlavou, dostatek levné energie, ergo kladívko - mít hlavu nejen na klobouk a nemít obě ruce levé.

Fotogalerie

Autor: Mgr. Zdeněk Svoboda
Foto: Mgr. Zdeněk Svoboda