Vila pod korunami borovic

Na rovinatém pozemku pod korunami borovic ve vilové čtvrti na periferii Prahy jsme navrhli dvoupodlažní dům s plochou střechou. U vstupu je přízemní přístavba garáže, která má vegetační střechu. Směrem do zahrady je přístavby relaxační místnosti s vnitřním bazénem. Tyto tři hlavní hmoty, tvoří gradující kompozici, která vytváří siluetu celého domu.

Každá z hlavních hmot domu je provedena v jiném materiálu. Terasy a vstupní zastřešený prostor je obložený cedrovým obkladem, kuchyň betonovou stěrkou, hlavní hmota domu včetně bazénové haly ve dvou barvách omítky – béžové a hnědé. Nosná konstrukce domu je kombinací zděné konstrukce přízemí a do interiéru přiznaného dřevěného trámového stropu ploché střechy prvního patra.

V domě jsme navrhovali i celý interiér, který byl vyrobený na zakázku u jedné truhlářské firmy. Dřevěné obklady stěn, stupně schodů, knihovny a ložnice jsou z teakové dýhy, kuchyň je v ručně vyráběném vysokém lesku, koupelnový nábytek je teakový masivní. Charakteristickým rysem interiéru je podlaha z epoxidové stěrky ve stejné barvě v celém domě. Jedná se o nízkoenergetickou stavbu v kategorii "A" vytápěnou tepelným čerpadlem, větrání je zajištěno rekuperací.

  • Kancelář: Atelier K2, http://www.atelierk2.cz
  • Autoři: Ing. arch. Jiří Poláček, Ing. arch. Václav Škarda
  • Adresa: Benešov
  • Zahájení projektu: 5/2007
  • Dokončení realizace: 2014
¹) Zpracováno z Česká cena za architekturu

Fotogalerie

Autor:
Foto: Filip Šlapal