Virtuální realita jedním z lákadel expozice Xella na veletrhu FOR ARCH 2023

Společnost Xella se na 34. ročníku veletrhu FOR ARCH (19. -23. září 2023 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Praze-Letňanech) bude prezentovat na expozici A14 v hale 2. Odborné i laické veřejnosti představí kompletní sortiment pórobetonového stavebního systému Ytong, vápenopískových tvárnic Silka a tepelněizolačních desek Multipor včetně svých služeb digitálního plánování Xella blue.sprint.

K demonstraci stavebních prvků poslouží i letos fragment i jednotlivé díly, skladby zdiva, aplikované omítky, v neposlední řadě také předvádění správného zdění Ytong mistry. V centru pozornosti budou výhody jednovrstvového zdění s tvárnicemi Ytong Lambda YQ nebo nadstandardní akustika a nosnost vápenopískových tvárnic Silka. Zájemci o zateplení objektů ocení přednosti minerálních tepelněizolačních desek Multipor, se kterými je možné zateplit stavbu jak ze strany fasády, tak i z vnitřní strany obvodové stěny. Veletržní expozice Xella připomene i jubilejních 100 let pórobetonu.

Součástí veletržních aktivit bude také podzimní prodejní akce, v rámci které bude možné při odběru minimálně 50 m³ zdiva Ytong získat za 1 Kč paletu příčkovek Ytong nebo čtyři pytle Ytong vnitřní omítky tepelněizolační.

V průběhu veletrhu se uskuteční vyhodnocení soutěže Grand Prix 2023, do které společnost Xella letos nominovala svůj originální koncept služeb na bázi digitálního plánování Xella blue.sprint. Tento koncept je určený pro všechny typy staveb a oceňují ho investoři, architekti, projektanti i realizační firmy. Převratné je i využití smíšené reality – ať již ve fázi plánování či následné realizace. Smíšená realita a BIM, prezentované prostřednictvím brýlí Microsoft HoloLens 2 a Trimble XR10, představí na expozici Xella přenos 3D BIM modelu do reálného prostředí.

Prezentace služeb Xella blue.sprint budou probíhat denně na stánku v 11.00, 14.00 a 16.00 hodin a návštěvníci expozice budou mít možnost shlédnout i ukázky manipulace s minijeřábem Spider 250, který se uplatňuje při práci s velkoformátovými tvárnicemi Ytong Jumbo a Silka Tempo.

Veletrh FOR ARCH se i v roce 2022 stal událostí roku ve svém oboru, loňský veletrh navštívilo více jak 42 tisíc návštěvníků. Jsme přesvědčeni, že velkou návštěvnost bude mít i letošní ročník. Všichni zástupci společnosti Xella včetně obchodně-technických poradců se na veletrh těší a zvou všechny partnery a zájemce o moderní výstavbu k návštěvě naší expozice v hale 2!

Autor: Xella CZ