Veletrh BAU bude probíhat od 17. do 22. dubna 2023 na mnichovském výstavišti.

Vypravte se na BAU 2023, přední světový veletrh architektury, materiálů a systémů

Veletrh BAU je jedničkou mezi stavebními veletrhy. Konat se bude již po 25., konkrétně od 17. do 22. dubna 2023 na mnichovském výstavišti. Důvodů, proč byste se na veletrh měli vypravit, je mnoho.

Kromě nejnovějších stavebních materiálů a systémů na veletrhu BAU naleznete také stavební nářadí, pracovní oděvy, garážové systémy a mnoho dalšího. Celá akce bude doprovázena bohatým doprovodným programem. Již nyní je výstavní plocha z 97 % obsazena. Navíc Mnichov je krásné historické město se zajímavými stavbami a výbornou kuchyní, a tak se dá veletrh spojit s návštěvou města a doplnit si pobyt o další zážitky. Zkrátka je se na co těšit.

Něco málo z historie výstaviště a veletrhu

Mnichovské výstaviště bylo otevřeno v roce 1998 a se svou kapacitou výstavní plochy (200 000 m2 kryté plochy v pavilonech + 280 000 m2 venkovní výstavní plochy) se řadí mezi největší a nejmodernější výstaviště na světě. Z logistického hlediska vystavovatelů a návštěvníků nemá na světě konkurenci, je snadno dostupné z dálnice a disponuje plochami s kapacitou 15 000 parkovacích míst v těsném sousedství veletržních hal.

Posledního ročníku veletrhu BAU se v roce 2019 zúčastnilo více než 250 000 odborných návštěvníků z celého světa a na veletrhu se prezentovalo 2 280 vystavovatelů ze 45 zemí světa. Firmy měly k dispozici výstavní plochu o rozloze 200 000 m2. Z České republiky se na veletržní akci BAU 2019 prezentovalo 22 firem. Naše republika tak zaujala 10. místo mezi zahraničními (neněmeckými) vystavovateli. Letošní rok se očekávají podobná čísla.

Z České republiky se na předchozí veletržní akci (BAU 2019) prezentovalo 22 firem.

Veletrh BAU je globální akcí přesahující hranice Evropy. Minulé dějství zaznamenalo zvýšený počet návštěvníků z Turecka, Číny, Itálie, SAE a Saudské Arábie. Česká republika pak zaujala 7. místo s 2 537 návštěvníky. Veletrh je určen primárně odborné veřejnosti, vedle již zmíněných stavebních profesí to jsou také zástupci firem, obchodníci a nákupčí.

Na co se může těšit návštěvník BAU?

V případě veletrhu BAU 2023 je toho opravdu dost. Zmiňme především vysokou úroveň vystavovaných stavebních výrobků a technologií, která reprezentuje úplnou světovou špičku. Mnoho světových leaderů v této oblasti čeká právě na veletrh BAU, aby svá výrobková řešení a stavební technologie uvedli ve známost právě a jen zde!

Vypravte se na BAU 2023.

Výhodná dostupnost pro návštěvníky z ČR

Areál, jehož poloha je mimochodem velmi výhodná pro návštěvníky z Čech, byl vybudován na východě Mnichova, a sice v severní polovině bývalého letiště Mnichov-Riem. Na jihu sousedí s Willy-Brandt-Allee a s rezidenční zástavbou Riem Messestadt a arkádami Riem; jsou zde také dvě stanice metra linky U2 (Messestadt West a East). Na severovýchod od veletržních hal a v těsném sousedství je pak Paul-Henri-Spaak-Strasse, která spolu s dálnicí A94 vytváří rozlehlý prostor, který bývá při velkých akcích využit jako venkovní výstavní plocha (např. veletrh stavebních strojů BAUMA).

On-line vstupenka

Vstupenku na veletrh BAU 2023 si nemusíte kupovat ve frontě u pokladny před vstupem na výstaviště. Doporučujeme využít možnosti nákupu přes internet. Otevírací doba veletrhu BAU 2023 je od 9 do 18 hodin.

Závěr

O tom, co se chystá na samotném veletrhu, jsme se měli možnost přesvědčit na pre-bau, což je setkání novinářů a vystavovatelů konající se cca dva měsíce před samotným veletrhem. Více o jednotlivých novinkách budeme postupně zveřejňovat na www.stavebnictvi3000.cz.

Již z této ochutnávky jsme za redakci přesvědčeni, že se nikdo z našich čtenářů, pokud na veletrh dojede, nebude nudit. Dodejme, že i touto akcí – pozvánkou návštěvníka na vybrané veletržní expozice – nastavuje veletrh BAU nová měřítka jak pokud jde o kvalitu, tak i kvantitu: Nelze sice předvídat, zda statistiky návštěvnosti BAU 2023 překonají předkovidový rekord z roku 2019, v každém případě ale mohou překonat očekávání a prožitky návštěvníků.

Návštěvníci z České republiky a ze Slovenska se mohou též obrátit na společnost EXPO-Consult+Service, která působí jako veletržní poradenská, reklamní a cestovní agentura s oficiální zastoupením veletržní správy Messe München Int.

Fotogalerie

Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Helena Hejhálková