Wind-Free™ chlazení, komfort bez průvanu

V horkých letních dnech chcete interiér vychladit co nejrychleji. Abyste však dosáhli požadované teploty, musíte snášet nepříjemný chladný průvan. Samsung Wind-FreeTM ale poskytuje nový způsob chlazení. Wind-FreeTM klimatizace nejdříve vychladí místnost v rychlém chladícím módu. Jakmile dosáhne požadované teploty, můžete změnit režim na Wind-FreeTM chlazení.

Jedinečný tvar a hustý rozptyl

Díky jedinečnému trojuhelníkovému designu s větší sací i výdechovou plochou a větším průtočném množství vzduchu je chlazení rychlejší o 43%, a tím i účinnější. Wind-FreeTM chlazení efektivně udržuje teplotu na komfortní úrovni bez nepříjemného pocitu chladného průvanu. Při režimu Wind-FreeTM chlazení je chladný vzduch jemně rozptylován přes 21 000 mikrootvorů v předním panelu jednotky. Chladný vzduch je distribuován s velmi nízkou rychlostí proudění vzduchu (0,15m/s) a přitom bez kolísání teploty – nedochází tedy ke vzniku nepříjemného průvanu a vy se cítíte příjemně.

Vysoká účinnost při nižší spotřebě

Režim Wind-FreeTM chlazení spotřebuje o 72% méně energie než režim rychlého chlazení. Pro udržení požadované teploty v místnosti postačí, aby kompresor i ventilátory pracovaly na minimální otáčky. Wind-FreeTM jednotky jsou vybaveny novým digitálním osmipólovým motorem invertorového kompresoru. Takto vybavené venkovní jednotky prokazují výrazné snížení kolísání otáček, hluku i vibrací, a to zajišťuje efektivnější provoz s nižší spotřebou elektrické energie.

Energetická účinnost, efektivní filtrace

Samsung nabízí 4 typy Wind-FreeTM nástěnných klimatizačních jednotek, a to s vícestupňovou filtrací vzduchu a třídou energetické účinnosti. Klimatizační jednotka s nejvyšším stupněm filtrace vzduchu Wind-FreeTM Ultra je vybavena elektrostatickým PM 2.5 filtrem a filtrem Samsung Super Plasma Ionizer (SPi). Filtr PM 2.5 je umístěn po celé nasávací ploše a zachytává tak 99% prachových částic o velikosti menší než 2,5 µm. (CADR 100 m3/h). Filtr SPi odstraňuje až 99% virů, bakterií, roztočů a alergenů (např. virus H1N1). Řada jednotek Wind-FreeTM Optimum je vybavená vzduchovým Easy Filtr Plus filtrem a SPi filtrem, řada Wind-FreeTM Standard pouze filtrem Easy Filter Plus. Klimatizační jednotky Wind-FreeTM jsou dodávány v párovém provedení určeném pro komfortní chlazení do rezidenčních aplikací a menších komerčních prostor. Klimatizační jednotka Wind-FreeTM Ultra je dostupná s jmenovitým chladicím výkonem 2,5 a 3,5 kW, ostatní Wind-FreeTM jednotky ve výkonech 2,5 – 7 kW. Všechny nástěnné jednotky jsou připojitelné do systému multisplit.

Smart aplikace

Klimatizace Samsung umožňují Wi-Fi ovládání využívající SmartThings aplikaci ve Vašem chytrém telefonu. Ta umožní vzdáleně zapínat nebo vypínat jednotku, ovládat funkce, rozvrhy a režim odkudkoliv. Aplikace SmartThings umožňuje centrálně ovládat veškerá Samsung Smart zařízení.

Související články

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv Samsung