Zdicí tvárnice PORFIX daly nový domov seniorům

V obci Sokoleč u Poděbrad stojí nový Senior Park. Stavitel pan Jaroslav nabízí seniorům nový domov. Pro výstavbu tohoto objektu si vybral zdicí systém PORFIX. Zeptali jsme se pana Jaroslava, jaké má s materiálem PORFIX zkušenosti.

Celý komplex je pěkně řešený. Kdo ho vymyslel?

Jsem profesí stavař, tak jsem namaloval pěkné bydlení, které by se líbilo a hlavně funkčně vyhovovalo starším lidem. Vycházel jsem z vlastní zkušenosti v rodině. Cílem bylo, aby se člověk po několika málo metrech bezbariérové cesty dostal ven.

Domov seniorů - I

Podle čeho jste vybíral stavební materiál?

Jednoznačně to byla cena s ohledem na kvalitu. Tento dům pro seniory není mojí první akcí tohoto typu. Dva jsou již postavené, jeden je před dokončením a dva další plánuji.

Jak proběhnl nákup a doprava materiálu?

Příkladně. Nakupovali jsme přes stavebniny. Auta nám zavážela staveniště z trutnovského výrobního závodu, přesně na čas. Dopravu jsme měli zdarma. Palety nebyly zálohované a navíc byla možnost jejich zpětného výkupu. Říká se „korunka ke korunce“, ale málokdo tuší, jak je to při takových objemech pak ve výsledku znát.

Jakou máte zkušenost s materiálem PORFIX?

Dobrou. Jak jsem uvedl, hledali jsme zdicí systém za dobrou cenu a to se podařilo naplnit. Neměl jsem jedinou reklamaci. Pórobeton je neopakovatelně jednoduchý systém zdění s minimálním rizikem prováděcích chyb při minimální pracnosti. Zdění s tímto materiálem je nejrychlejší a nejsnazší, když se dělá správně. Navíc do pórobetonu poměrně snadno uděláte jakékoliv rozvody. U cihly je to náročnější.

Byl jste tedy asi spokojený s rychlostí výstavby

Hrubou stavbu jsme zvládli za měsíc. V dubnu jsme začali stavět a na Vánoce už byla hotová fasáda i dlažba. Takže se musím jen opakovat, výstavba je opravdu rychlá.

Domov seniorů - III

Další stavba bude zase z PORFIXu?

Uvidíme. Určitě je horkým favoritem.

Celý rozhovor naleznete na www.porfix.cz v sekci reference.

Nezapomeňte: Až budete přemýšlet o své stavbě, nechte si od nás spočítat spotřebu materiálu. Následně vám naši mistři založí rohy stavby a navíc od nich získáte jako dárek sadu ručního nářadí, kterou při stavbě vašeho domu určitě využijete. Pokud ještě nemáte ani projekt, podívejte se na naši nabídku projektů rodinných domů za 1,- Kč.

Veškeré informace o materiálech a službách společnosti PORFIX CZ a.s. získáte na www.porfix.cz

Domov seniorů - IV
Autor:
Foto: Archiv Porfix