Akustika ve školkách a školách

Přestože akustika ve školských zařízeních podléhá hygienickým normám (vyhláška č. 343/2009 Sb. o hygienických požadavcích na tento druh stavby), většina českých škol tyto normy nesplňuje. Žáci i učitelé jsou tak dlouhodobě vystaveni nadměrnému hluku. To ovlivňuje kvalitu výuky, má dopad na psychickou pohodu při vyučování a také na zdraví.

Pokud nás tedy nějaká škola požádá o pomoc při řešení problematické akustiky ve třídě, družině, na chodbách, v jídelně či tělocvičně, rádi pomůžeme a navrhneme konkrétní řešení na míru každé škole podle charakteru inkriminovaných prostor či finančních možností zadavatele. Jsme distributoři certifikovaných akustických materiálů Mappy Italia, které mají velkou tradici v západní Evropě a dnes už i v České republice. Všechny výrobky jsou zdravotně nezávadné a splňují ta nejpřísnější kritéria pro daný účel. Naše produkty jsou navíc vyrobeny z recyklovaných materiálů jako jsou např. PET lahve.

Jak vše probíhá

Nejprve si domluvíme se zákazníkem schůzku, na které si změříme parametry místnosti, zapíšeme počet a rozmístění oken, dveří, světel, radiátorů a dalších prvků, které by mohly omezovat využitelnost plochy pro nalepení pohltivých panelů Mappyfiber. Na místě doporučíme vhodné řešení a nabídneme i speciální designovou variantu. Naše panely je možno dodat o různých rozměrech a tvarech, ale i povrchových úpravách. Naší specialitou je také potisk panelů jakýmkoliv obrázkem, grafikou, fotografiemi, či originální malba akrylátovými barvami (akustický obraz). Do týdne pak navrhneme konkrétní řešení včetně cenové nabídky akustického materiálu i s dopravou. Na přání vystavíme i technickou zprávu pro případné zapracování do projektu.

V prostorách škol mnohdy podceňovaná akustika je řešitelná rozmanitými způsoby. Společnost Acoustic Solution nabízí mnoho variant řešení, které jsou navrhovány na míru jednotlivým prostorům.

Jsme ACOUSTIC SOLUTION s.r.o.

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv ACOUSTIC SOLUTION