Barevný beton Colorcrete získal známku kvality

Beton je fascinující stavební materiál, který architekti ctí a stavitelé respektují. Možnosti jeho použití jsou téměř neomezené. Colorcrete je toho důkazem.

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství každoročně uděluje Známku kvality pro výrobek či technologii určené pro stavitelství a architekturu. Na podzim tohoto roku získal stříbrnou medaili Známky kvality výrobek COLORCRETE® - barevný beton z portfolia skupiny Českomoravský beton.

Na stavbu DRN – Palác Národní byl uplatněn barevný beton v pestré škále barev. V přízemí byly zkombinovány barevné betony s otisky větví stromů, stěny byly vytvořeny z betonů tónovaných do zemitých odstínů tmavě šedé, hnědé cihlové a bílé barvy a u stropu byly uzavřeny pruhem neprobarveného šedého betonu. Palác Národní získal titul Stavba roku 2019 a Cenu primátora Hlavního města Prahy v soutěži Stavba roku 2019

Colorcrete je transportbeton dle ČSN EN 206 s obsahem barevných pigmentů. Jedná se o beton barvený ve své hmotě, vyráběný na betonárnách od konzistencí velmi hustých až po ty samozhutnitelné. Kontrola kvality při výrobě je zajištěna pečlivým výběrem nejlepších složek betonu a pigmentů pro jejich barevnou stálost. Barevný beton je ideálním východiskem pro barevně řešené pohledové plochy z betonu. Díky svým vlastnostem vtiskávají stavbám prostorovou a charakterovou individualitu, čímž poskytují architektům a projektantům možnost realizace různorodých tvarů a naplnění často velmi odvážných představ. Díky vynikající tvárnosti lze z betonu vytvářet dokonce i betonový nábytek. Jeho možnosti jsou téměř neomezené – může být barovým pultem, stolkem, umyvadlem, vanou a klidně i netradiční kuchyňskou linkou.

Pro realizaci schodišť ve Šporkovském paláci byl použit barevný beton Colorcrete v odstínech bílého, hnědého a černého barevného betonu

Barevný beton je vhodný pro nadzemní i podzemní konstrukce, na něž jsou kladeny vysoké nároky na pohledovost, na stavební konstrukce s vysokým stupněm vyztužení nebo na tenkostěnné konstrukce, ale i pro rekonstrukce typu tenkostěnných dobetonávek. Hlavními výhodami jsou především vhodnost pro konstrukce s vysokým nárokem na pohledovost, vynikající a stálá barevnost, vysoká přesnost, možnost betonáže jak tenké, tak silně vyztužené konstrukce, hospodárnost a rychlost realizace.

Výsledkem všech těchto faktorů je dokonalý vzhled pohledových ploch, který je uplatňován na mnoha zajímavých stavbách, ať už se jedná o novostavby či rekonstrukce historických budov.

Na stavbu rodinného domu v Brně byl uplatněn bílý odstín barevného betonu

Barevné betony Colorcrete jsou vyráběny na všech provozech skupiny Českomoravský beton, která zajišťuje i dopravu a čerpání po celé ČR. Barevný beton se na stavbu dopravuje autodomíchávačem. Podle objednávky Vám společnost zaveze požadovaný typ a množství betonu přímo na stavbu, kde jej pomocí mobilních čerpadel na automobilovém podvozku o délce ramene 17 až 58 metrů uloží na požadované místo do konstrukce. Více informací naleznete na stránkách www.transportbeton.cz.

Pro Nové divadlo v Plzni byl vybrán červený odstín barevného betonu COLORCRETE®

Související články

Fotogalerie

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv firmy Českomoravský beton