Česká skleněná tradice v koupelně

Vedle vysoké hygieničnosti si designéři na skle cení také jeho schopnosti efektně odrážet světlo. Jde navíc o prostředek individualizace interiérů. Veškerá pozitiva, které sklo přináší po technické i estetické stránce, využila společnost Hansgrohe, jež na letošním Designbloku představila mimo jiné koupelnové baterie AXOR MyEdition_Glass Concept s křišťálovým povrchem.

Nová řada skleněných baterií je rozšířením kolekce AXOR MyEdition, za jejímž designem stojí studio Phoenix Design se sídlem ve Stuttgartu. Zvláštní znamení: neutrální montážní destička, která umožňuje použít na baterii individuálně zvolený materiál. „AXOR MyEdition_Glass Concept je potencionálně dalším rozšířením kolekce AXOR MyEdition. Konceptem chceme nabídnout našim zákazníkům možnost další individualizace v koupelně s využitím českého skla v kvalitě Optiwhite jako ušlechtilého a hygienického materiálu. Zároveň skleněnými plochami umíme poskytnout architektům a designérům novou platformu pro hru s interiérovým osvětlením. Petra a Larse jsme oslovili jako experty práce se sklem. Díky svým realizacím mají výborné kontakty na sklářské dílny v Severních Čechách, kde má sklářské řemeslo tradici již po několik století,“ říká Ladislav Grebec, jednatel Hansgrohe CS Brno.

Všeobecně můžeme říct, že náš design je inspirovaný starými technologiemi řezání skla pomocí řezů, které odrážejí světlo téměř ze všech úhlů. Tato hra světla a odrazů mu dodává vlastnosti diamantu. Na to jsme použili nejčistší a nejprůhlednější optické sklo bez jakékoliv barvy a bez bublin,“ dodávají k tomu autoři návrhu Peter Olah & Lars Kemper.

Kolekce One

Značku AXOR na Designbloku zastoupily také produkty řady One pro umyvadlo, vanu a sprchu od britských designérů Edwarda Barbera a Jaye Osgerbyho. Zdokonalená technologie Select umožňuje baterii nový způsob interakce: zatlačením ovládací jednotky dolů se dá voda pustit nebo vypnout, otočením ve směru hodinových ručiček se zvyšuje teplota. Ovládání je snadné, intuitivní a vysoce přesné. Se svým nadčasovým designem a povrchem v chromu, matně černé a dalších exkluzivních povrchových úpravách přináší AXOR One vybranou eleganci do každé koupelny.

Pro tyto ikonické baterie je charakteristické lehké zúžení směrem k ohnutým výtokům – subtilní detail, který podtrhuje mimořádnou kvalitu designu a výroby. Mechanické rukojeti baterií s technologií Select umožňují přesně a úsporně pouštět a vypínat vodu a také kontrolovat teplotu. Termostatická baterie se svými velkými, zřetelně označenými tlačítky Select nabízí rychlé a přímé přepínání druhu proudu pro sprchu nebo vanu; velkoplošná rukojeť termostatické baterie pak intuitivní, ultra přesnou kontrolu teploty a množství. Horní a ruční sprchy AXOR One se vyznačují monolitickými tvary a inovativním umístěním proudů Rain a PowderRain, což se odráží v charakteristickém grafickém jazyku hlavice sprchy. Sprchová hadice je perfektní kombinací All-in-One – horní sprcha, ruční sprcha, sprchová tyč a připojení na stěnu.

Sortiment AXOR One zahrnuje celkem 31 produktů a k rozsáhlému sortimentu sprchových produktů patří horní sprchy, které kombinují proud Rain a PowderRain, ruční sprcha s PowderRain, Showerpipe a sprchová sada, které mají díky integrovaným přípojkám na stěnu opticky čistý, redukovaný vzhled. Jako perfektní doplněk poslouží doplňky AXOR Universal Circular. Celou kolekci je možné individualizovat – povrchem v matné černé barvě nebo jednou z exkluzivních povrchových úprav AXOR FinishPlus.

Fotogalerie

Autor: tisková zpráva 1)
Foto: archiv HansGrohe SE

1) redakčně upraveno