Český světlovod SUNIZER v programu Nová zelená úsporám

Po několikaletém působení na tuzemském i zahraničním trhu může česká společnost ABC, s.r.o. se sídlem v Brně říci, že investice a čas vložené do vývoje jejího nového výrobku mají svůj význam. Řeč je o tubusovém světlovodu ­SUNIZER, který si stále drží prvenství v České republice jako jediný světlovod v programu Nová zelená úsporám.

Tento dotační program nabízí státní podporu na výstavbu rodinných domů, na zateplení a další opatření pro snížení energetické náročnosti nejen pro majitele rodinných domů. Aby bylo možné dotace čerpat, musí dům odpovídat poměrně přísným nízkoenergetickým standardům. Z toho vyplývá, že ne jinak tomu musí být i u jednotlivých materiálů, výrobků a technologiích, ze kterých dům vzniká.

SUNIZER s tepelně-izolačním prvkem THERMIZER

Tubusový světlovod SUNIZER do domu, na který je zažádáno o dotaci v programu Nová zelená úsporám, instalovat lze. Nutno však vědět, že je třeba, aby byl světlovod vybaven tepelně-izolačním prvkem THERMIZER s integrovaným trojsklem na přerušení tepelného mostu. SUNIZER lze vyhledat v seznamu výrobků a technologií pod kódem SVT5221.

Úkoly prvku THERMIZER

Jedním z hlavních úkolů prvku THERMIZER ve světlovodu je snížit či zabránit šíření vlhkosti z interiéru do dalších vrstev světlovodného systému, kde by v případě poklesu teploty došlo ke kondenzaci vodní páry. Světlovod SUNIZER je díky tomuto prvku předurčen pro použití do nízkoenergetických či dokonce pasivních domů. Součinitel prostupu tepla světlovodu SUNIZER s izolačním prvkem THERMIZER včetně vlivu osazení činí Usun = 0,534 W/(m2K). Současně je tento prvek vzduchotěsný a parotěsný, tudíž bez problémů splní i Blowdoor test.

Na vzhledu záleží

Nová generace tubusových světlovodů SUNIZER spojuje největší přednosti do jednoho uceleného výrobku. Překvapí tak výrazným světelným výkonem díky jedinečným optickým čočkám zvaným „Fresnelovy čočky”, skvělými technickými parametry a moderním designem. V konečném důsledku na vzhledu také velmi záleží.

SUNIZER do novostaveb i rekonstrukcí

Pokud se právě rozhodujete pro úpravu vašeho bydlení nebo zvažujete výstavbu nového domu, rozhodně máte většinou představu, co od nového bydlení očekáváte. Při samotné realizaci se může ale stát, že i přes veškerou snahu mohou vzniknout nežádoucí temná místa bez dostatku denního osvětlení. Nejběžnější problém s nedostatečným osvětlením představují kuchyně, koupelny, chodby či schodiště.

I v těchto případech lze využít služeb technického poradce na světlovody, který Vám připraví návrh světlovodu na míru s ohledem na rozpočet, který máte k dispozici, a pomůže vám tak splnit váš sen o novém domově. Každý člověk může mít o světlovodech jiné představy, a proto je vždy nutné přistupovat ke každému případu individuálně.

Autor: Bc. Lukáš Haas
Foto: Archiv firmy