Daikin Altherma Flex – tepelné čerpadlo pro bytové domy

Japonská společnost Daikin nabízí účinné tepelné čerpadlo vzduch-voda Daikin Altherma Flex, které je určené pro bytové domy. Jeho pomocí lze získat teplou užitkovou vodu, vytápět i chladit.

Bytové domy jsou nejběžnější formou bydlení v Evropě s dvojnásobným počtem postavených bytových jednotek než rodinných domů. Takové budovy si zaslouží vysoce efektivní systémy vytápění.

Přednosti TČ Daikin Altherma Flex

  • Nejvyšší komfort.
  • Nejnižší provozní náklady na trhu.
  • Vhodné pro novostavby i rekonstrukce.
  • Vytápění a chlazení.
  • Výstupní teplota až 80 °C.
  • Napojení na stávající topný systém.
  • Nízké emise CO2.
  • Flexibilní instalace.
  • v Řešení 3v1 – teplá užitková voda, vytápění, chlazení.

Rozšíření sortimentu

Aby společnost Daikin splnila tyto požadavky, uvádí na trh nové tepelné čerpadlo Daikin Altherma Flex. Tento pohodlný systém vytápí, chladí a ohřívá teplou vodu zároveň při optimálním využití kombinace kaskádové kompresorové technologie a VRV®. Daikin Altherma Flex představuje další rozšíření sortimentu produktů, které se do této chvíle zaměřovaly na nové a renovované rodinné domy. Rozšíření portfolia i o bytové domy potvrzuje postavení společnosti Daikin jako lídra na evropském trhu s tepelnými čerpadly. Je to další krok společnosti ke splnění cíle, a to nabídnout trhu maximální pohodlí za minimální provozní náklady.

Daikin má více než 50 let zkušeností s tepelnými čerpadly a každý rok jich do domácností, obchodů a kanceláří dodá více než jeden milion kusů. Po celé Evropě bylo nainstalováno více než 100 000 jednotek Daikin Altherma. Tohoto úspěchu bylo dosaženo jedině díky nejvyšší kvalitě produktů a vysoké úrovni služeb. Za své produkty dostává mnoho zasloužilých ocenění a uznání.

Venkovní jednotka TČ Daikin Altherma Flex

Komfortní a úsporný systém

Daikin Altherma Flex je centrální systém vytápění s individuálním řízením pro bytové domy, řadové rodinné domky, hotely, atp. Je dnešní odpovědí na současné a budoucí problémy spojené s konvenčními systémy vytápění, např. zvyšující se ceny energií a nepřijatelně vysoký dopad na životní prostředí.

U jednotky Daikin Altherma Flex jsou 2/3 tepla generovány ze vzduchu, považovaného za obnovitelný zdroj energie, který je zcela zdarma. Daikin Altherma Flex dosahuje v mírném klimatu západní a střední Evropy typického sezónního topného faktoru SCOP 3. V porovnání s konvenčními systémy vytápění jako plyn či CZT (centrální zdroj tepla) jsou výsledkem: snížení emisí CO2, snížení primární spotřeby energie a vyšší komfort.

Řešení 3v1

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma Flex vytápí, chladí a ohřívá teplou vodu.

Teplá užitková voda – Díky kaskádové technologii dokáže jednotka Daikin Altherma Flex dosáhnout teploty vody 75 °C při ohřevu teplé užitkové vody, a to s nepřekonatelným topným faktorem.

Vytápění – Systém Daikin Altherma Flex využívá k ohřevu okruhu výstupní vody dvou chladících cyklů, R410A a R134a. Výhody kaskádové technologie oproti klasickým tepelným čerpadlům s jedním chladícím cyklem jsou: široký rozsah teplot vody (25 °C až 80 °C) – lze připojit všechny typy emitorů tepla (podlahové vytápění, konvektory, radiátory) a je rovněž kompatibilní se stávajícími radiátory. Dále minimální pokles účinnosti se zvyšujícími se teplotami vody a vysoké výkony vůči nízké okolní teplotě až do –20 °C.

Chlazení – Chladící cyklus a vodní okruh studené vody lze použít pro chlazení místností. Daikin Altherma Flex nabízí vysoké chladící výkony s teplotami vody až 5 °C, v kombinaci s konvektorem tepelného čerpadla Daikin nebo jednotkami fan-coil.

Daikin Altherma Flex vytápí, chladí a ohřívá teplou vodu
Autor: Zuzana Klimková
Foto: Archiv firmy