Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Desky CETRIS® LASUR jsou ideálním obkladem pro Vaši fasádu

Cementotřískové desky CETRIS® LASUR jsou vyráběny slisováním směsi dřevěných třísek, cementu, vody a hydratačních přísad. Slučují tak výhody dřeva a cementu a vynikají vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Neobsahují žádné nebezpečné látky, azbest ani formaldehyd a jsou zcela ekologické a šetrné k našemu životnímu prostředí.

Cementotřískové desky CETRIS® jsou nehořlavé a jsou určeny pro opláštění staveb, podbití přesahu střech, oblíbené jsou jako obklady soklů, své využití nalézají ale také v interiérech.

Desky CETRIS® LASUR se vyrábějí v tloušťkách 10–16 mm, mají hladký povrch a jsou opatřeny základním pigmentovaným podnátěrem a finálním lazurovacím probarevným lakem. Tato nátěrová hmota vytváří ochrannou vrstvu, která ještě zvyšuje odolnost vůči povětrnostním vlivům, snižuje výrazně nasákavost desky a je odolná vůči UV záření.

Nátěr má vysokou paropropustnost, je bez zápachu a splňuje nejvyšší nároky na ochranu zdraví (je netoxický) v kombinaci s maximální ohleduplností k životnímu prostředí.

Nástřik touto nátěrovou hmotnou vytváří na desce CETRIS® elegantní polokrycí barevný efekt. Vysokotlakým stříkacím zařízením je dosaženo originální struktury nástřiku, každá deska je tak svým způsobem jedinečná. Barevná škála dříve zahrnovala 7 barevných tónů v různých stupních šedých a hnědých odstínů. Obliba pastelových odstínů mezi zákazníky i odbornou veřejností vedla výrobce cementotřískových desek CETRIS® společnost CIDEM Hranice, a.s. k rozšíření barevného spektra odstínů desek CETRIS® LASUR o 5 nových módních odstínů v červeném, modrém, zeleném a žlutém tónu. V současnosti je tak k dispozici celkem 12 odstínů.

Komu by ovšem 12 odstínů fasádních desek nestačilo, jsou k dispozici také fasádní desky CETRIS® FINISH (deska s fasádním nátěrem, barevný odstín volen ze vzorkovnice RAL nebo NCS). V případech, kdy je vyžadován „surový” vzhled fasády může být použita i základní deska CETRIS® BASIC v cementově šedém odstínu.

Rodinný dům v Chorvatsku má elegantní „mramorovaný” kabát z cementotřískových desek CETRIS® LASUR, odstín 002. Fasádní desky CETRIS® LASUR jsou kotveny mechanicky vruty k dřevěné podkladní konstrukci, v tomto případě byly na stavbu dodány na míru vyrobené fasádní obkladové desky.

Vše o fasádních deskách se dozvíte na stránkách www.cetris.cz.

Autor:
Foto: Archiv firmy