Dřevohliníkové okno HF410 – novinka od Internormu

Firma Internorm-okno, s.r.o. přichází s novou technologií oken, a to s novým dřevohliníkovým oknem HF410. Jedná se o technologii více barev, v níž jsou spojeny různé materiály pro ideální okno. Uvnitř je ušlechtilé dřevo v mnoha variantách a barvách, v jádru stabilní I-tec Core a vně hliníkový plášť pro maximální odolnost vůči vlivům počasí.

Pevnost dřeva je nedostižná. Proto firma Internorm z osvědčeného a přírodního materiálu vyvinula novou technologii pro výrobu oken, aby byla okna ještě stabilnější, ještě odolnější a aby si mohli zákazníci ještě lépe zvolit svůj individuální styl.

V podobě nového systému I-tec Core byly do jádra okna zabudovány tenké sklížené vrstvy dřeva, které se takto používají pouze u vysoce stabilních stropních trámů a nosníků. Toto dřevo je podstatně odolnější vůči vlhkosti, snese vyšší zátěž a je vysloveně pevné. Nový high-tech materiál je navíc šetrný k přírodním zdrojům a díky své mimořádné nosnosti umožňuje výrobu oken větších rozměrů.

Hlavní výhody

Spojením dřeva, pěny a hliníku je zajištěna maximální tepelná izolace při malé stavební hloubce a s tím související vysoce odolná ochrana vůči počasí ve všech barvách.

Tento ekologický materiál snese podstatně větší zátěž, je odolnější vůči vlhkosti a zachovává si svůj tvar. Okno je tedy vysoce stabilní a pevné na základě unikátní technologie Internorm I-tec Core .

Pro individuální a harmonické uspořádání obytného prostoru je rozmanitost dřeva ideální a vzhledem k poskytovaným vlastnostem jsou speciální druhy dřeva k dostání za atraktivní ceny.

Další, neméně důležité výhody tohoto okna jsou stabilní spojení rohů pomocí kvalitních lepidel a chytře umístěných rybinových spojů, volitelně skryté nebo vrchní kování a systém trojnásobného těsnění.

Proč zvolit právě dřevohliníkové okno

Zákazník ocení především atraktivní poměr mezi cenou a poskytovanými vlastnostmi okna, které spočívají v této nové technologii. Kromě toho je velkou výhodou snadná péče a čištění okna. Vůbec nejsou nutné speciální čisticí prostředky. Možné je vybrat si dle individuálních potřeb z široké palety barev a druhů dřeva. Okno se pak stává designovým prvkem sladěným s nábytkem a podlahami. Široká nabídka barev a druhů dřeva skýtá nespočet možností harmonického uspořádání obytného prostoru.

Dřevo disponuje vysokou kvalitou. K výrobě okna je totiž použito výlučně vybrané a certifikované dřevo a přírodní a odolná lazura.

Okno má mnohem vyšší nosnost – sklížený třívrstvý smrk zvládne vysokou zátěž v místech, kde jsou zapotřebí tenké průřezy.

Díky složení z několika vrstev a impregnaci je dřevo chráněno před vlhkostí a zachovává si svůj tvar. Také lepší estetické vlastnosti díky úzkým rámům jsou jistě důležitým kritériem při výběru oken.

Použít lze standardní kování, která jsou upevněna v jádru a chráněna před kyselinou tříslovou.

Materiály, které jsou použity, jsou šetrné k přírodním zdrojům. Jde o ekologický materiál značky kvality PEFC.

Ochrana je vysoce odolná proti povětrnostním vlivům ve všech barvách a designových stylech

Internorm nabízí v podobě dřevohliníkových oken alternativu ke klasickým dřevěným oknům. Přírodní materiál – dřevo – v interiéru je zkombinován s odolným a snadno udržovatelným hliníkovým pláštěm vysoce odolným proti povětrnostním vlivům v exteriéru. S přípravou fasády je vždy spojen rovněž výběr barevnosti. Proto je na vnější straně rámu použit hliníkový plášť, který umožňuje velkou variabilitu. Spojení hliníku, termopěny a dřeva vytváří venkovní hliníkový plášť odolný vůči vlivům počasí a uvnitř teplý dřevěný povrch. Díky tomu je možné dosáhnout dokonalých izolačních vlastností při malé stavební hloubce. HF 410 s plasthliníkovými systémy je navíc k dostání ve čtyřech designových stylech, díky nimž je možné zvolit optimální okno pro každý styl architektury.

Autor:
Foto: Archiv firmy