Instalace okenních klik bez rozet je možná do většiny dřevěných, hliníkových a nově také plastových oken.

Dveřní kliky FSB Plug-in bez rozet: nové minimalistické řešení

Představujeme zcela nový koncept dveřních klik od německého výrobce Franz Schneider Brakel GmbH. Jeho speciální patentované řešení umožňuje instalovat kliky do dveří bez klasických rozet. Kování FSB Plug-in je skvělým minimalistickým doplňkem pro moderní dveře a interiér.

Doposud bylo možné instalovat do dveří kliky osazené pouze na rozetách. Existuje také mnoho variant, kdy se rozety do dveří zafrézují tak, aby vzhled kování byl co nejminimalističtější.

S novým patentovaným systémem uchycení kliky k mechanismu FSB Plug-in můžeme nabídnout zcela nové řešení. Tělo a mechanismus kliky jsou zapuštěny přímo do dveřního křídla a žádné rozety již nejsou potřeba.

Instalace kování do dveří je velmi jednoduchá, lze ji provést za použití standardních nástrojů určených k vrtání do dřeva a nemá vliv na výběr dveřního zámku. Osazení může být realizováno dokonce i dodatečně do již vyrobených dveří.

Široká nabídka modelů

Kliky bez rozet skvěle podpoří koncept jednoduchých a moderních dveří s minimalistickými doplňky. FSB nabízí více než padesát modelů klik z ušlechtilých kovů (hliník, nerezová ocel, měď nebo bronz), a to bez rozet, v různých povrchových úpravách a na objednávku v téměř všech barevných odstínech škály RAL. Mezi návrháři, kteří se podíleli na vývoji klik Plug-in, figurují osobnosti jako mezinárodně uznávaný architekt David Chipperfield, nedávno zesnulý italský designér Alessandro Mendini, architekt Christoph Mäckler či úspěšný návrhář nábytku Werner Aisslinger.

Z povrchových úprav klik FSB zmiňme eloxování, jehož výsledkem je nenapodobitelný lesk a vysoká kvalita. Jádro kliky je otryskáno, díky čemuž dochází k podobnému efektu zhutnění, ke kterému dochází i při procesu kování. Tato úprava zaručuje značnou houževnatost produktu, jeho barevnou stálost, tvrdost povrchu a vysokou odolnost vůči poškrábání a nárazům. Díky eloxování navíc materiál neoxiduje, a nepodléhá tak korozi. Vedle toho jsou v nabídce kliky voskované a lakované.

Modely klik FSB Plug-in bez rozet jsou rovněž skvělým doplňkem pro bezfalcové dveře s magnetickými zámky a skrytými panty Tectus, které byly pro bezfalcové dveře speciálně vyvinuty a zůstávají ukryty v zárubni a dveřním křídle.

Kliky bez rozet skvěle podpoří koncept jednoduchých a moderních dveří s minimalistickými doplňky.

Okenní kliky bez rozet

FSB nabízí toto skvělé minimalistické řešení také pro okna. Instalace je možná do většiny dřevěných, hliníkových a nově také plastových oken. Konstrukce kliky zachovává všechny funkce okenní kliky jako u standardních klik s rozetou. Součástí zůstává kvalitní kuličkový polohovač, který indikuje změnu polohy kliky a pevně ji fixuje v 90° polohách. K dispozici je i varianta uzamykatelné kliky a kliky se zajištěním proti otevření skrz okenní ventilaci. Vybírat můžete opět z více než padesáti modelů v různých povrchových úpravách.

Autor: tisková zpráva 1)
Foto: archiv společnosti EFB

1) redakčně doplněno