Umírněný design, sametový povrch titanu a minimalistické tvary podpořené prolisem v úchopové části – to je charakter novinky roku 2021, kliky Athena.

Elegantní tmavá dveřní kování COBRA

Široká nabídka dveřních kování COBRA umožňuje zapomenout na unifikovaný design a vnést do interiérů jedinečná řešení dotažená do nejmenšího detailu. Jedním z trendů, které v posledních letech dominují segmentu dveřních a okenních kování, je tmavá niklová a černá barva.

Kliky většinou patří mezi méně nápadné prvky, kterým architekti nevěnují příliš velkou pozornost. Správnou volbou dveřního kování lze však podtrhnout charakter celého interiéru. Trend tmavých a černých klik nahrává potřebě zdůraznit eleganci a prémiovost projektů – ať už jde o komerční, nebo bytové realizace. Designové dveřní kliky z kolekce COBRA BLACK LINE představují ideální řešení pro moderní interiéry.

Vnímáme dlouhodobý nárůst zájmu o designově jednoduchá, ale výrazná kování. Kliky nemusejí být nutně neviditelné', díky atraktivním tvarům a tmavým barvám na sebe mohou přitáhnout mnohem více pozornosti,” říká Kristina Boda z firmy COBRA a dodává: „Zapomeňte na hnědé plastové kliky v panelácích, řeč je o moderních klikách z matného titanu nebo exkluzivní slitiny zamac. Matný povrch titanových klik působí velmi elegantně, černé minimalistické kliky jsou pak vyloženě luxusní a nadčasové.

Poznávacími znaky kolekce Q jsou jednoduchost a elegance. Matný černý povrch okouzlí v elegantních dřevěných i bílých minimalistických interiérech.

Jak vybírat

Tmavé dveřní kování BLACK LINE je vizuálně dominantní, klika je nápadnější, a proto je výběr konkrétní varianty náročnější než u běžných modelů. Určitě je dobré zvážit, zda jsou vzhledem k charakteru projektu vhodnější puristické varianty s přímými tvary, nebo kliky s prolisy či zdobnými prvky. U tmavých klik je z pohledu estetiky důležitá i jejich velikost– pro menší místnosti jsou vhodné subtilnější, méně výrazné varianty kování, větší prostory naopak vyžadují masivnější a větší kliky.

V případě výběru kliky do prémiových bytových projektů je důležité zmínit, že v kolekci COBRA BLACK LINE je k dispozici nejen široká nabídka interiérových kování, ale také ochranných kování různých bezpečnostních tříd v tmavých a černých barvách. Díky tomu lze docílit souladu vstupních a interiérových dveří.

Fotogalerie

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv COBRA