Objektová kování COBRA – jak řešit otevírání dveří veřejných budov?

Na dveře a dveřní kování ve veřejných budovách jsou zpravidla kladeny zcela jiné nároky než na dveře v bytech nebo rodinných domech. Frekvence otevírání a způsob zacházení s dveřmi ve školách, hotelech nebo restauracích jsou diametrálně odlišné. Berete v úvahu způsob užívání i u veřejných staveb?

Nároky na objektová kování vycházejí z definice objektových tříd stanovené ČSN EN 1906. U objektového kování bychom rozhodně měli volit objektovou třídu 4, která vyhovuje nárokům všech prostor, kde dochází k častému i „hrubému“ používání – tedy například ve školách či restauracích. Kliky u dveří do školních tříd nebo hospodských WC by mohly vyprávět...

COBRA PullBloc® 4.1

Optimálním řešením je použít objektové dveřní kování s vnitřním ložiskovým mechanismem PullBloc® se zárukou 30 let, které splňuje nároky, jež veřejné stavby na dveřní kování kladou. „Technicky optimálním řešením je využít kování s ložiskem PullBloc®. Tato technologie je konstruována na nadměrné i hrubější zatížení, kliky Cobra tak lze využít nejen v kancelářích nebo úřadech, ale i ve školách či na sportovních stadionech,“ vysvětluje Jan Nečas, specialista firmy Cobra, největšího českého dodavatele dveřních kování. „Pro investory je důležité, že dveřní kování PullBloc je dlouhodobě bezúdržbové, za mechanismus kliky ručíme třicet let.

Jak ložiskové kování funguje?

Mechanismus Cobra PullBloc® obsahuje kuličkové ložisko vyrobené z tvrzené oceli, které zaručuje hladký pohyb kliky i po miliontém stlačení. Ložisko je obsaženo v obou rozetách, což zajišťuje minimální tření a velmi dlouhou životnost. Polyamidové pouzdro tvoří se čtyřhranem a klikou jeden celek, kování Cobra je tak zcela pevné, bez vůle a prakticky bezúdržbové. Kvalitu kování podtrhuje i použití bytelných klik o průměru 22 milimetrů.

U PullBloc® 4.1 je stěžejní, že ložisko z tvrzené oceli je v obou rozetách, nikoli jen v jedné, což zajišťuje minimální tření, tichý chod a velmi dlouhou životnost,“ vysvětluje Jan Nečas z Cobry. „Pouzdro obsahuje čtyři silné vratné pružiny, které vytvářejí konstantní tlak a po stlačení zabezpečují tichý a lehký návrat kliky do původní polohy.

Sedm důvodů, proč instalovat ložiskové kování Cobra PullBloc® 4.1

  • Odpovídá objektové třídě 4 a díky použitému materiálu i technologii snese dlouhodobé nadměrné zatížení.
  • Kvalita vnitřního mechanismu je testována na 1 000 000 otevíracích cyklů. Z toho důvodu je na mechanismus kování poskytována záruka 30 let.
  • Kuličková ložiska jsou v obou rozetách, což zajišťuje dlouhodobou axiální pevnost produktu.
  • Polyamidové pouzdro, čtyřhran i klika tvoří jeden celek, který rotuje společně – snižuje se tak tření a zásadně se prodlužuje životnost celého systému.
  • Ve všech designových variantách jsou použity kliky o širším průměru 22 milimetrů, což umocňuje bytelnost celého systému.
  • Snadná a rychlá montáž – fixační výstupky na rozetě zabraňují protáčení, zajišťují stabilitu a usnadňují montáž. Samotná montáž je velice rychlá i díky jednotnému systému upevnění přes celou tloušťku dveří.
  • Rozetu není třeba dodatečně promazávat, kování Cobra je prakticky bezúdržbové.

Jaká ložisková kování jsou na výběr?

V objektové třídě 4 máme možnost volit mezi třemi designovými variantami – Loft, Vision a UFO. Všechny obsahují shodný ložiskový mechanismus, kliky jsou vyrobeny z „304“ nerezové oceli, odolné proti poškrábání. Jan Nečas dodává: „Pro objektová kování více než jinde platí, že můžeme zvažovat různé designy nebo barvy, ale neměli bychom dělat zbytečné kompromisy v kvalitě.

Více na adrese: www.matekliku.cz

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv firmy