Cobra Giussy Black – ikonické křivky této kliky jsou nově k dispozici i v černé variantě.

Černé kliky jsou in!

Jaké jsou trendy v segmentu dveřních kování? Je rozdíl mezi klikou pro komerční projekty a tou pro rodinné domy a byty? Na několik otázek nám odpověděla Kristina Boda, ředitelka největšího českého distributora dveřních kování COBRA.

Fenoménem posledních let je rostoucí obliba tmavých a černých dveřních kování,“ říká Kristina Boda a upřesňuje: „Tmavé barvy dodají interiéru zcela nový nádech – matný povrch titanových klik působí nesmírně elegantně, černé kliky jsou vyloženě luxusní a nadčasové.

Nápadná tmavá

Tmavé dveřní kování COBRA Black Line je vizuálně dominantní, tmavý povrch kliky je zkrátka více „vidět“. Případný nesoulad s charakterem domácnosti by tak byl velmi patrný, proto je výběr konkrétní varianty náročnější než u běžných modelů. Určitě je vhodné zvážit, zda jsou vzhledem k zařízení interiéru vhodnější puristické varianty s přímými tvary, nebo kliky s prolisy či zdobnými prvky.

Kování COBRA Unico Noemi vytvořil italský designér Mario Mazzer. Jeho minimalistická klika cílí na moderní a designově sebevědomé interiéry.

U tmavých klik je z pohledu estetiky důležitá i jejich velikost – pro menší místnosti jsou vhodné subtilnější, méně vizuálně výrazné varianty kování, větší prostory naopak vyžadují masivnější, větší kliky,“ dodává Kristina Boda. „V každém případě je stejně jako u každé jiné kliky zásadní ergonomie. Dveřní kování musí být příjemné na dotek, bez ostrých hran, úchop kliky ‚nelze ošálit’.

Finanční dostupnost

Kolekce COBRA Black Line vyhoví i z pohledu ergonomie těm nejpřísnějším nárokům. Nejen luxusní kování řady Q, ale i cenově přijatelná kování Aphrodite, Athena či Guissy jsou příjemné na dotek, bez ostrých hran.

Cobra Tower – ochranné kování v černé barvě umožní dosáhnout celkového souladu vstupních dveří s interiérem.

Ačkoli tmavé kliky působí luxusně, neznamená to nutně vyšší pořizovací náklady,“ říká Kristina Boda. „I v případě veřejných projektů, kde často čelíme cenovým limitům, lze držet krok s trendy a instalovat tmavé kliky. Nejběžnější tendrované modely Zoe, Vera či Vision jsou nově dostupné i v černých variantách. Díky výhodné ceně najdou do interiérů navrhovaných s nižším rozpočtem cestu i titanové kliky Aphrodite nebo Athena. Oblíbený minimalismus a tmavé barvy zkrátka nejsou nedostupné.

Fotogalerie

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv COBRA