Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

HELUZ svým partnerům: Nejsme běžná firma, jsme rodina!

V tomto duchu oslavila společnost HELUZ CIHLÁŘSKÝ PRŮMYSL, v. o. s. 25. výročí své novodobé historie od okamžiku, kdy po válce znárodněnou cihelnu převzali potomci zakladatele Jana Řehoře. Ten už roku 1876 postavil v Dolním Bukovsku první žárovou pec a z vytěžené hlíny vypálil první cihly.

V druhé polovině května 2017 oslavila společnost HELUZ 25. výročí své novodobé historie. Centrem oslav se stal Mikulov a nedaleká cihelna v Hevlíně.

Společnost HELUZ CIHLÁŘSKÝ PRŮMYSL, v. o. s. je v dnešním podnikatelském prostředí skoro už ojedinělým fenoménem. Jde o poměrně velký podnik v držení semknuté rodiny, která dobře rozumí stavebnictví a zejména cihlářské problematice. Její rozhodování je odborné, přesné a rychlé. Tím se liší od některých korporátů s nepřehlednou vlastnickou strukturou, jejichž počínání občas připomíná hru na slepou bábu… HELUZ v posledních 25 letech nejenže dokázal držet krok s konkurencí nebo ji předběhnout, ale svým myšlením předběhl i akademickou sféru.

Za 25 let k původnímu závodu v Dolním Bukovku poblíž Českých Budějovic přibyly akvizicí 2 další provozy a v roce 2009 byl postaven zcela nový závod v Hevlíně, který je i dnes nejmodernější kapacitou na výrobu cihel ve střední Evropě.

Dnes je HELUZ největším výrobcem pálených cihel v České republice, který část své produkce vyváží nejen do všech sousedních zemí, ale i na vzdálenější trhy. Výrobní program obsahuje kompletní nabídku cihelných výrobků pro hrubou stavbu – cihelné bloky pro vnější i vnitřní stěny, překlady včetně žaluziových a roletových, komíny, keramické stropy a panely.

Společnost HELUZ je významným inovátorem ve svém oboru, jen v posledních letech uvedla na trh novou generaci cihel FAMILY 2in1 s integrovanou tepelnou izolací pro výstavbu pasivních a nízkoenergetických domů nebo kompozitní akustickou cihlu AKU KOMPAKT 21.

Významné 25. jubileum bylo vhodnou příležitostí k slavnostnímu setkání na zámku v Mikulově a k poděkování majitele pana Dipl.-Ing. Vladimíra Heluze významným obchodním partnerům, kteří úspěch společnosti HELUZ v uplynulých letech spoluvytvářeli. Řada z pozvaných využila příležitost i k návštěvě nedalekého závodu v Hevlíně, kde se na vlastní oči mohli seznámit s plně automatizovanou velkovýrobou od těžby jílu, přes výpal v tunelové peci až po balení a paletizaci hotových cihel. Tedy s výrobu zcela odlišnou od té, s jakou historie této české rodinné firmy před 141 lety začínala.

Fotogalerie

Autor:
Foto: Archiv firmy