In-line bruslaři mohou v Opavě využívat nový areál

Opava 30. října (ČTK) - In-line bruslaři mohou v Opavě využívat nový areál. Za částku 25 milionů korun vznikly ve městě dva okruhy měřící celkem 600 metrů. Jejich stavba podél Žižkovy ulice naproti Městské víceúčelové hale začala v březnu. Nový areál navázal na Městské sady, kde už je několik tras pro rekreační in-line bruslení a další sportovní aktivity. ČTK to dnes řekl mluvčí města Roman Konečný. V Opavě má in-line bruslení tradici, od roku 2006 tam působí i závodní oddíl Luigino.

V Opavě vznikly dva okruhy. Jeden měří 200 metrů a má klopené zatáčky a dráha druhého oválu dosahuje dvojnásobné délky. Náklady na stavbu byly uhrazeny z rozpočtu města. "Svého druhu nejmodernější sportoviště v České republice bylo postaveno tak, aby se zde mohly konat i mistrovské závody," uvedl mluvčí.

Práce ale ještě neskončily. Postupně v areálu vznikne zázemí pro uživatele. Tedy místo pro převlékání a sklady. "Nový areál je velmi bezpečný. Je koncipován čistě pro bruslaře. Chceme, aby se v areálu bruslaři pohybovali s přilbou. Ať si to lidé v bezpečí užijí," řekl předseda klubu Luigino Jan Krejčíř, který s městem na stavbě oválů spolupracoval.

V Opavě má in-line bruslení dlouholetou tradici, funguje tam od roku 2006 závodní oddíl Luigino. Právě jeho trenéři se podíleli na přípravě projektu areálu a klub tam bude pořádat závody. Ve městě navíc působí organizace Sportovní kurzy, která se věnuje i výuce in-line bruslení. "Projekt vítáme. Čím více takových areálů, tím lépe," řekl ČTK zakladatel kurzů Jiří Reichert. Organizace se bruslení věnuje od roku 2003 a každý rok proškolí 250 až 300 převážně dětí. "Kromě kurzů pořádáme i příměstské tábory," uvedl.

Autor: ČTK
Foto: Youtube Jan Krejjčíř