Mechy a lišejníky se mohou objevit na různých druzích střech, zabránit tomu lze ale výběrem správné krytiny.

Jak zatočit s mechem na střeše? K dispozici je povrchová úprava Prima!

Zelené střechy jsou moderní, ale ne když vznikají samovolně na starší střešní krytině. Naštěstí se nabízí zaručené postupy, díky kterým mech a lišejníky eliminujete.

Stavba nedaleko lesa nebo potoka, střecha orientovaná na severní stranu. Toto všechno jsou příhodné podmínky pro růst mechů a lišejníků. Objevit se mohou na střeše s nízkým sklonem, nezávisle od typu střešní krytiny. Otázkou zůstává: jak mech a lišejníky účinně odstranit?

Sázka na chemii

Nejsnazší se může jevit nechat všechnu práci na chemii. Nicméně to nestačí. Je faktem, že mech a lišejníky zahubí, ale zbytky na střeše zůstanou. V prvním kroku je třeba nečistoty odstranit mechanicky. Ideální je použití vysokotlakového čističe s rotační tryskou, která krytinu očistí i ve styčných plochách. Druhým krokem je aplikace chemického postřiku. Poté se vše ukončí opláchnutím střechy.

Nejrozšířenější střešní krytina do KM BETA disponuje hladkým a extra lesklým provedením, které omezuje usazování nečistot na střeše.

Lze to i jinak, snadněji a účinně

Existuje i snadnější cesta, jak růstu vegetace předcházet. Nejrozšířenější betonová střešní krytina Beta od výrobce KM Beta je totiž vyráběna v povrchové úpravě Prima. Jde o hladké a extra lesklé provedení, které omezuje usazování nečistot na střeše. Pro maximální ochranu střechy můžete také přidat měděné prvky – zejména hřebenové a úžlabní pásy, které rovněž potlačují růstu mechu a lišejníků. Dobrou zprávou je, že střešní krytina Beta v povrchové úpravě Prima je nyní dostupná se zajímavou slevou 33 procent.

Další tipy jak střechu modernizovat

Každý materiál se stářím mění jinak. Střešní krytinu Beta lze, v tomto ohledu, označit za premianta. I vlivem dlouhodobých účinků teploty a vlhkosti k změnám tvaru nedochází. Když už budete nahoře, vyplatí se zvážit i doplňky z betonu. Ty mají stejný vzhled a životnost jako střešní tašky.

V případě KM Beta cenu střechy zjistíte snadno a zdarma. Pokud máte projekt, stačí ho zaslat na stránky KM BETA (viz odkaz). Nabídku potom zpracuje přímo výpočtové oddělení KM Beta.

Na kolik vyjde výměna?

V případě KM Beta cenu střechy zjistíte snadno a zdarma. Pokud máte projekt, stačí ho zaslat přes Kalkulačku podle projektu. Nabídku zpracuje přímo výpočtové oddělení KM Beta. V tomto případě se jedná o přesnější výpočet spotřeby a ceny. Když projekt nemáte, nabízí se druhá možnost – Kalkulačka bez projektu.

Autor: KM Beta
Foto: KM BETA