Karolinka - Radniční náměstí a radnice

Karolinka na Vsetínsku chystá opravu střechy budovy městského úřadu

Karolinka (Vsetínsko) 1. března (ČTK) - Karolinka na Vsetínsku chystá opravu střechy budovy městského úřadu. Pravděpodobně kvůli nedostatečné údržbě střechy zatekla voda na začátku týdne do budovy a způsobila kolaps serveru počítačů městské agendy, sdělili dnes ČTK zástupci radnice v tiskové zprávě. Po opravě chce radnice na střechu instalovat fotovoltaickou elektrárnu.

Městský úřad byl v pondělí kvůli poruše serveru zavřený. "Kvůli této poruše jsme byli nuceni uzavřít celý úřad. Nefungovaly počítače, nemohli jsme přijímat a odesílat elektronickou komunikaci, nešly datové schránky, CzechPoint a tak dále. Celá agenda městského úřadu byla tímto paralyzována," uvedl starosta Libor Ptáček (nez.). Problém se serverem se odstranil následující den.

Důvody kolapsu serveru se zkoumají. "V tuto chvíli pracujeme s několika variantami. Mohlo se mimo jiné jednat o přetížení elektrických rozvodů, přehřátí serveru nebo o zatečení střechou," uvedl starosta města s téměř 2500 obyvateli.

Podle vedení radnice jejich předchůdci některé záležitosti zanedbali. Město se zabývá poruchami vodovodního řadu, loni na podzim řešilo havarijní stav střechy u jednoho z bytových domů. Opravu střechy radnice začalo město připravovat na podzim. "Teď i díky příznivému počasí můžeme reálně uvažovat, že opravu co nejdříve zahájíme. Musíme obrousit staré vrstvy nátěrů, odstranit mastnotu a udělat nátěry nové," uvedl radní Vlastimil Rapant (nez.). "Na střeše budovy navíc dojde k revizi veškerých zařízení, která se zde nacházejí. Mnohdy jsou zde už nevyužívané anténní systémy, a podobně," dodal radní. Cena za opravu střechy je předběžně vyčíslena na půl milionu korun.

Město chce na střechu dát fotovoltaickou elektrárnu. "Chceme tím snížit náklady za elektřinu pro provoz městského úřadu. Návratnost této přibližně milionové investice na pořízení fotovoltaiky je po zapojení státní podpory v podobě dotace přibližně šest let," uvedl starosta.

Autor: ČTK
Foto: RomanM82, CC BY-SA 4.0, zdroj: www.wikipedia.org