Klimatizace Unico bez vnější jednotky

Brněnská firma ABC American Bohemian Corporation s.r.o. představuje zajímavou novinku v oblasti klimatizací – klimatizace bez vnější jednotky italského výrobce Olimpia Splendid.

Princip fungování a instalace

Na rozdíl od klasické splitové klimatizace, která má vnější a vnitřní jednotku, je v klimatizaci Unico vše integrováno do jediné vnitřní jednotky. Princip chlazení zůstává stejný jako u splitových jednotek. Klimatizace je umístěna zevnitř, na vnější stěně jsou zvnějšku umístěny pouze dvě mřížky, zakrývající sací a výfukový otvor. Toto řešení je výhodné tam, kde není vhodné, nebo není možné umístit vnější jednotku ať už z estetického nebo jiného důvodu. Veškerá instalace je velice snadná a je prováděna zevnitř objektu (včetně vnějších mřížek), takže není nutná žádná vnější konstrukce k zabezpečení montáže. To velmi usnadňuje montáž ve vyšších patrech bytových domů (paneláků) a administrativních objektů.

Technické parametry

Z hlediska technických parametrů jsou klimatizace Unico nabízeny v konfiguraci pouze chlazení, nebo chlazení a tepelné čerpadlo (topení do –15 °C ). Všechny jednotky mohou být vybaveny invertorem, který zlepšuje výkonnostní parametry jednotek, zajišťuje plynulejší chod klimatizace a v neposlední řadě šetří náklady (výrobce uvádí až o 30 %). Klimatizace Unico se vyrábějí ve výkonnostní řadě od 1,8 kW až do 2,7 kW. Ke klimatizaci je dodáváno dálkové, programovatelné ovládání, které umožňuje nastavit požadovanou teplotu pro dva nezávislé časové cykly.

Klimatizace Unico jsou úsporné a tiché – hlučnost je od 27 dB. Nejrozšířenější uplatnění je pro památkově chráněné budovy, historické objekty, rodinné a panelové domy a všude tam, kde by vnější jednotka byla neestetická, nepřípustná, nebo nemožná.

Více se dozvíte na webových stránkách dovozce www.abc-klimatizace.cz.

Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy