Kompaktní tepelná čerpadla Viessmann

Tepelná čerpadla využívají k vytápění budovy a ohřevu pitné vody teplo, které je v přírodě k dispozici v neomezeném množství a zdarma. Významně přitom přispívají k ochraně ovzduší a trvalému využívání celosvětových zdrojů. Je-li k dispozici málo místa, uplatní se silné stránky nových kompaktních přístrojů Viessmann Vitocal 343-G, 333-G, 242-G a 222-G.

Modul tepelného čerpadla, zásobníkové ohřívače vody, regulace, oběhová čerpadla pro solankový a topný okruh, přepínací ventily a trubková vedení si vystačí s prostorem kolem 0,4 m2 a jejich šířka 600 milimetrů přesně „sedí” do kuchyňského rastru.

Velmi tichý provoz

Důležité pro použití blízko obytných prostor je i to, že moduly tepelného čerpadla nových kompaktních přístrojů Vitocal jsou zcela zapouzdřeny, uloženy s izolací vibrací a instalovány pod zásobníkovým ohřívačem vody. Proto pracují velmi tiše. S hladinou akustického výkonu pod 46 dB(A) patří nové kompaktní přístroje Vitocal k nejtišším na trhu.

Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou

Nastavení nových kompaktních přístrojů lze s novou regulací Vitotronic provádět rovněž velmi jednoduše. Přehledné vedení menu, velký grafický displej a obslužný kříž, který je znám z mnoha mobilních telefonů nebo elektronických přístrojů, umožňuje provádění změn na přístrojovém nastavení bez předchozích znalostí. V případě potřeby lze obslužný díl vyjmout a namontovat i mimo přístroj na nějakém dobře přístupném místě.

S integrovaným 170litrovým zásobníkovým ohřívačem vody poskytuje Vitocal 333-G vysoký komfort teplé vody

TČ nejvyšší kvality Vitocal 343-G a 333-G

Nejkvalitnější přístroje mezi kompaktními tepelnými čerpadly: Vitocal 343-G a 333-G (5,9 až 10,3 kW). Inovační komponenty a RCD-systém (Refrigentant Cycle Diagnostic) k přesné regulaci chladicího okruhu zajišťují vysoká výkonová čísla – COP až 4,7 (dle normy DIN EN 14511 při B0°C/W35°C). Proto lze v rámci nejvyšší dotace požadovat u Spolkového úřadu pro hospodářství a kontrolu vývozu (BAFA) i inovační bonus. V České republice je podmínkou získání dotace z programu SFŽP – Zelená úsporám u tepelného čerpadla země/voda hodnota COP minimálně 4,1.

Vysoce efektivní stejnosměrná čerpadla odpovídají energetickému stupni A pro solankový a topný okruh a mají přitom velmi malou spotřebu elektřiny, díky tomu i vysoká výkonová čísla. Ve Vitocalu 343-G je integrován 220litrový solární zásobník a solární regulace. Proto je možné kdykoliv připojit solární systém pro ohřev pitné vody. Čerpadlo s řízenými otáčkami a systém nabíjení zásobníku ke kontrolovanému vrstvení ohřáté vody v zásobníkové nádrži slouží k vysokému komfortu teplé vody.

Kompaktní tepelné čerpadlo Vitocal 333-G má zásobníkový ohřívač vody s objemem 170 litrů. Pro mimořádný komfort bydlení za horkých letních dnů je Vitocal 333-G i v provedení s dodatečnou funkcí „natural cooling”, která zajišťuje chlazení budovy.


Nový Vitocal 343-G představuje kompletní systémové řešení s integrovaným solárním ohřevem pitné vody na základní ploše pouhé 0,4 m2

Vitocal 242-G a 222-G – vysoký komfort za atraktivní cenu

Vysoký komfort při zajímavém poměru cena/výkon nabízí Vitocal 242-G a 222-G (5,9 až 10 kW). Tato čerpadla dosahují výkonových čísel až 4,3 (podle normy DIN EN 14511 při B0°C/W35°C). Pro solankový a topný okruh jsou integrována třístupňová oběhová čerpadla.

Minutová nabídka

Pro solární ohřev pitné vody má Vitocal 242-G 220litrový solární zásobník a solární regulaci. Tak lze hned při instalaci přístroje kdykoliv dodatečně připojit i solární kolektory. 170litrový zásobníkový ohřívač vody ve Vitocalu 222-G se stará o vysoký komfort teplé vody.

Vysoký komfort za atraktivní cenu nabízí Vitocal 222-G
Autor: Ing. Martin Havelka
Foto: Archiv firmy