Kondenzační kotel se solární podporou – úsporné a ekologické topení

Kondenzační plynové kotle jsou vhodné pro novostavby i rekonstrukce rodinných i obytných domů. Dalších úspor energie je možno dosáhnout dodatečnou instalací vhodných solární zařízení. Kompletní program společnosti Viessmann obsahuje nejen ucelenou řadu kondenzačních plynových kotlů Vitodens s výkony od 3,8 až do 60,0 kW, ale také deskové i trubkové solární kolektory vhodné pro instalaci v jednom otopném systému.

Energie je čím dál vzácnější a nákladnější. O to větší důležitost získávají individuálně sladěné energetické koncepty, které ve spojení s vysoce účinnou topnou technikou snižují spotřebu, a tudíž i náklady. Slunce vyzáří na zemi v méně než čtyřech hodinách roční spotřebu energie celé světové populace – a to úplně zadarmo. Přitom na každý metr čtvereční České republiky dopadá za rok průměrně kolem 1000 kWh, což odpovídá energetickému obsahu cca 100 m3 zemního plynu.

Doporučené a výhodné řešení

Tuto energii můžete s firmou Viessmann využít jak k výrobě tepla, tak i k výrobě elektřiny. Termické sluneční kolektory jsou ideálním doplněním každého topného systému a trvale snižují spotřebu energie. S vysoce účinnými slunečními kolektory Viessmann dokážete ušetřit až 35 % celkových nákladů na vytápění, pokud je využíváte na přípravu teplé vody i na podporu vytápění. U přípravy teplé vody je to až 60 % roční spotřeby.

Schematické zapojení plynového kotle a solárních kolektorů
Plynový kondenzační kotel Vitodens 100-W – řez

Pro všechny zájemce o úsporné ekologické vytápění, které využívá i obnovitelné zdroje energie, připravila společnost Viessmann na období od 1. června do 30. září 2009 mimořádně atraktivní akci na doporučované řešení – kondenzační kotel se solární podporou.

Tento mimořádně zvýhodněný balík v sobě kombinuje kondenzační plynový kotel Viessmann Vitodens 100-W s plochými solárními kolektory Vitosol 100-F. Chcete-li využít vašeho stávajícího tepelného zdroje, použijte zvýhodněný balík pouze se solárním systémem.

Navíc máte možnost získat státní dotaci z programu Zelená úsporám – všechny zásobníkové ohřívače a solární systémy firmy Viessmann jsou registrovány v seznamu výrobků a technologií (SVT).


Nerezový tepelný výměník Inox-Radial

Dlouhá doba životnosti diky siťce MatriX z ušlechtilé oceli

Kondenzační kotel Vitodens 100-W

Nástěnný plynový kondenzační kotel Vitodens 100-W je vybavený osvědčenou topnou plochou Inox-Radial z ušlechtilé nerezavějící oceli. Podobně i cylindrický sálavý hořák je pro dlouhou životnost a vysokou spolehlivost vyrobený z ušlechtilé nerezavějící oceli. Výkonový rozsah činí 9 až 26 kW. Zabudovaná regulace s digitálním zobrazováním má možnost ekvitermického provozu. To ho předurčuje pro instalaci v jednoduchých topných systémech, zejména s radiátorovým vytápěním.

Patří mezi jeden z nejmenších a nejtišších nástěnných plynových kondenzačních kotlů v této kategorii Díky kompaktním rozměrům a minimálnímu provoznímu hluku se dá snadno začlenit do obytného prostoru. I v případě cenově velmi zajímavého kotle Vitodens 100-W se můžete spolehnout, že splňuje vysoké nároky na kvalitu.


Propojení kolektorů pomocí flexibilních spojovacích dílů z ušlechtilé oceli

Plochý sluneční kolektor Vitosol 100-F v řezu:
1 hliníkový rám ohnutý po celém obvodu
2 kryt ze speciálního solárního skla
3 moderní absorbér meandrovitého tvaru
4 účinná tepelná izolace

Plochý kolektor Vitosol 100-F

Vitosol 100-F se vyznačuje nízkými pořizovacími náklady, vysokou provozní spolehlivostí a svou dlouhou životností. Absorbér z měděného plechu se selektivním povlakem využívá sluneční záření mimořádně efektivně. Svou trvale vysokou účinností dosahuje vysokého zisku solární energie během celé své provozní doby. Absorbér je ochlazován sběrnou trubkou meandrovitého tvaru, čímž je zabezpečen rovnoměrný a spolehlivý průtok celým kolektorem.

Rám kolektoru Vitosol 100-F je vyroben ze stabilního celoobvodového ohýbaného hliníkového profilu bez úkosových zářezů a ostrých hran. Rám skla je vyroben z jednoho kusu, bez švů a samotné sklo je uloženo v pružném materiálu, který odolává všem povětrnostním vlivům a UV záření. Odolnost solárního krycího skla vůči krupobití je zde samozřejmostí! Tyto vlastnosti zabezpečují trvalou těsnost kolektoru.

Integrované trubky přívodu a zpátečky umožňují jednoduché a bezpečné připojení i větších kolektorových polí. Paralelně je možné připojit až 12 kolektorů. Díky nástrčným konektorům v podobě vlnitých trubek z ušlechtilé oceli se tyto kolektory montují rychle, jednoduše a bezpečně. Montážní systém Viessmann z nerezavějících materiálů je staticky přezkoušen.

Společnost Viessmann je známá jako špičkový světový výrobce kompletní techniky pro vytápění a ohřev vody v budovách. Sortiment zahrnuje kotle pro rodinné domy i velké budovy, tepelná čerpadla, sluneční kolektory, fotovoltaické panely, dále ohřívače a zásobníky vody a související regulační techniku. Typický je důraz na konstrukční detaily, které zajišťují vysokou účinnost zařízení a jejich pohodlnou montáž, výměnu a servis.

Plochý solární kolektor VITOSOL 100-F

TypSV1SH 1
Celková plocha2,51 m22,51 m2
Plocha absorbéru2,3 m22,3 m2
Plocha apertury2,32 m22,32 m2
Rozměry (celkem)
šířka1056 mm2380 mm
výška2380 mm1056 mm
hloubka70 mm70 mm
hmotnost (s tepelnou izolací)43 kg43 kg
1 Redakčně upravila Hana Solařová

Minutová nabídka

Autor: Ing. Martin Havelka
Foto: Archiv firmy