Krása světelných obrazů

V rámci veletrhu For Arch v Praze, jehož jsem se za naši redakci zúčastnila v září minulého roku, jsem měla možnost poznat společnost specializující se na výrobu jedinečných světelných obrazů vyřezávaných z dřevěných polotovarů, konkrétně z překližky. Zdařilý stánek poutal účastníky i na dálku a nebylo výjimkou slyšet od návštěvníků názor, že se jedná o nejkrásnější a nejútulnější expozici na veletrhu.

A skutečně - i můj pocit byl stejný. Když jsem vstoupila do stánku společnosti Li-Go, jejíž název sestává z výrazů Light of God, tedy Světlo Boží, cítila jsem se jako v zemi tisíce a jedné noci. Klidná atmosféra, všudypřítomná harmonie, příjemné barvy, krásné obrazy a k tomu všemu milí lidé, kteří tam pracovali. Šlo jednoduše o místo, kam jste si v rámci rušného veletrhu mohli přijít odpočinout a pokochat se.

Inspirace pro tvorbu čerpána z přírody

V rámci veletrhu For Arch jsme měli možnost spatřit například metrový obraz vyřezávané lípy, různé malé stolní stmívací lampičky s vyřezávanými obrazy květin, stromů, mandal, zvířat, vesmíru, zemí i typických symbolů a památek různých míst. Bylo vidět, že autoři těchto světelných obrazů čerpají svou inspiraci v přírodě a tvoří s citem pro duchovní tematiku.

Postávala jsem uvnitř stánku, nasávala tu klidnou atmosféru, jež v něm uprostřed rušného veletrhu díky krásným světlům, obrazům a barvám vládla, a přemýšlela, který z obrazů si zvolit, aby zkrášlil a zútulnil můj domov. Bylo to vskutku náročné, protože jeden obraz vypadal lákavěji než druhý. Osobně mě obzvláště uchvátilo zobrazení meditujícího člověka, jež byl vystínovaný rozmanitými barvami podle čaker. Působivý byl rovněž velký obraz vyřezávané lípy, který se v mých představách nádherně vyjímal v našem obývacím pokoji. Stmívací lampy mě zase zaujaly jako potenciální jedinečný dar pro mé blízké.

Původ světelných obrazů

Hovoříme zde o originálním českém produktu, který vyrábí tým nadšených a energických lidí s citem pro krásu, ekologii a přírodu. "Náš tým vznikl z přátelství a touhy po společné tvorbě hodnot, které si člověk zapíše do své mysli. Společně chceme být součástí života mnoha lidí a vlastní činností měnit svět k lepšímu," uvádí František Chmelík, tvůrce a spoluzakladatel společnosti Li-Go.

Světlo je zásadní pro jakýkoli vnitřní prostor. Je prostředkem vizuálního kontaktu s okolím. Pocit z daného prostoru je přitom možné ovlivnit, a to změnou intenzity a barvy světla či umístěním specifického svítidla. Světlo je mocným nástrojem tvorby interiérové atmosféry.

Individuální obraz dle přání zákazníka

Napadá vás konkrétní motiv, který byste si ve formě světelného obrazu dovedli představit i u vás doma? Nebo vlastníte veřejně navštěvované prostory jako restauraci či hotel? Hledáte neotřelý, poutavý a zároveň praktický interiérový dekorativní prvek? Pak není nic jednoduššího, než zaslat váš návrh grafikovi Li-Go. Ten jej zpracuje a za dva týdny bude obraz vyroben přesně dle vašeho přání.

Dotvořte si harmonickou a příjemnou atmosféru

Zejména nyní, v čase, kdy je venku chladněji a sychravo, toužíme po příchodu z práce zalézt do tepla domova, uvařit si teplý čaj, zamotat se do deky, navodit si vlídnou atmosféru a pustit si film nebo přečíst dobrou knihu. A právě ve vytváření klidu a příjemné atmosféry Vám svítidla Li-Go dokáží výrazně pomoci.

Na závěr František Chmelík ještě dodává: "S našimi světelnými obrazy vyvoláváme v lidech radostné vzpomínky, podporujeme rodinné hodnoty a do každého tmavého koutu přinášíme trošku inspirativní představivosti. Naše svítidla pohladí vaši duši.

Atmosféra na stánku Li-Go je slovy velmi těžko popsatelná. Jednalo se každopádně o jakýsi „ostrov klidu“ uprostřed jinak rušného veletrhu

Společnost Li-Go na stavebním veletrhu Mobitex v Brně

Fotografie nemohou stoprocentně přenést atmosféru a dojmy, které světelné obrazy Li-Go v člověku evokují. A proto vás zveme k návštěvě společnosti Li-Go na jejím stánku, který bude k nalezení na stavebním veletrhu v Brně, konkrétně na výstavě Mobitex v pavilonu F 035. Přijďte se s námi setkat a vychutnejte si osobně kouzlo těchto podmanivých světelných obrazů.

Fotogalerie

Související články

Autor: Ing. Kateřina Kočická
Foto: archiv Li-Go