Krbová kamna Schiedel Kingfire a Schiedel Sirius

Společnost Schiedel, s.r.o, která představuje tradičního lídra v komínové technice, se v posledních letech zaměřila i na další segment výrobků – krbová kamna. Vyhověla tak vzrůstající poptávce doplňkového vytápění, které řeší i přívod spalovacího vzduchu ke spotřebiči a odvod spalin.

Schiedel KINGFIRE – unikátní produkt s řadou prestižních ocenění

Pohled do plápolajícího ohně je uklidňující a fascinující již odpradávna. Nedávná německá studie HKI Industrieverband došla k závěru, že celé tři čtvrtiny stavebníků by si ve svém domě přály krb nebo krbová kamna. Někdy však dostane přednost lépe vybavená koupelna, dražší kuchyň nebo rozměrná sedačka, která ukrojí takové procento obytné plochy, že již na krbová kamna nedojde.

Společnost Schiedel nabízí krbový modul KINGFIRE, který umně dotváří interiérový design místnosti

Produktová řada KINGFIRE byla vyvinuta speciálně pro ty, kteří bojují ve svém projektu o každý metr. Monolitický komínový systém se zabudovaným krbem zabírá plochu cca 45×45 cm, což představuje zhruba polovinu prostoru pro klasický komín, na který jsou napojena krbová kamna. Zabudovaná krbová vložka je zcela nezávislá na vzduchu z interiéru. Vzduch potřebný ke spalování je přiváděn samostatnou šachtou vedenou komínem. Tento systém je tak plně kompatibilní s řízeným větráním, které je nezbytné zejména v nízkoenergetických domech.

KINGFIRE je nabízen ve čtyřech designových řadách – Classico, Lineare, Rondo a loňská novinka Grande. Za svůj unikátní design získal KINGFIRE řadu prestižních mezinárodních ocenění, jako jsou Reddot award, Iconic award, GRAND PRIX For Arch 2017 za nejlepší výrobek. I v loňském roce se produktu dařilo. Byl oceněn Zlatou medailí Stavebních veletrhů a cenou ARCHIPRODUCTS Design Award v Itálii. Z kraje letošního roku se tento výčet rozrostl o polský Zloty MEDAL.

Produktová řada KINGFIRE je nabízena ve čtyřech designových řadách. Krb na obrázku spadá do designu Classico

Schiedel Sirius – novinka mezi produkty společnosti Schiedel

Novinkou, kterou společnost Schiedel uvedla v loňském roce, je Schiedel Sirius, která nabízí ekologickou a technologicky špičkovou formu vytápění pevnými palivy. Krbová kamna jsou spolu s komínovým tělesem dokonale sladěná a vytvářejí funkční a estetický celek. Komínový systém Permeter Smooth Air navíc na rozdíl od standardních nerezových komínových systémů přivádí k hoření potřebný vzduch meziprostorem komínového pláště. Ten je vyráběn ve dvou provedeních, jako jednoplášť (s použitím jedné izolace) pro interiérové využití a dvouplášť pro neizolované části domu a exteriér (s použitím dvou izolačních částí). Tento systém tak najde uplatnění i v nízkoenergetických domech s řízeným větráním a rekuperací tepla. Přívod spalovacího vzduchu komínovým pláštěm byl doposud standardem pouze u prémiových keramických komínových systémů. Vzduch z místnosti je spotřebováván pouze při zatápění. Po dosažení určité teploty se vzduch začne natahovat meziprostorem komína a dvířka krbových kamen se pevně uzavřou.

Zajímavá je i estetická stránka komínového tělesa. Po celé délce komínového tělesa zmizely klasické spoje se sponami. Výsledkem je hladký komín velmi elegantního vzhledu. V sestavě Sirius je komín použit jako svislý kouřovod s osazením přímo na spotřebič, ale je možné z něho sestavit klasický komín založený na zemi či na fasádě domu. Standardně je komín nabízen v černé barvě, na objednávku je možné ho vyrobit i v barvě šedé a bílé.

Komínové těleso kamen lze na spalovací vzduch napojit hned třemi způsoby: shora, zezadu a spodem

Krbová kamna Sirius v sobě dokonale mísí estetiku a funkčnost. Každý detail je doveden do naprosté technické dokonalosti. Kamna jsou vybavena tzv. triple- air konektivitou. To znamená, že je možné napojit komínové těleso na spalovací vzduch třemi způsoby – shora, zezadu ale i spodem, např. prostorem pod podlahou. Vysoká účinnost celého systému je samozřejmostí. Minimum spotřebovaného dřeva zajistí maximální tepelnou pohodu. Kamna Sirius jsou nabízena ve dvou variantách. Sirius 1 má standardně provedená prosklená dvířka. Varianta Sirius 3 vám přinese za relativně malý doplatek ještě intenzivnější zážitek z plápolajícího ohně. Díky prostorovému prosklení, je možné pozorovat oheň v rozmezí 180 °. Oba typy kamen mají ve spodní části uzavřený prostor určený na skladování palivového dřeva.

Více informací k produktům naleznete na www.schiedel.cz.

Autor: Ing. Eva Mokošínová
Foto: Schiedel, s.r.o.